Ford 40 binden fazla otomobilini geri çağırıyor

Ford, yaklaşık 43 bin otomobilini, motorunda yangına yol açabilecek sızıntı endişesi nedeniyle geri çağırıyor.

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), cuma günü yaptığı açıklamada, ABD’li otomotiv üreticisi Ford hakkında bir soruşturma başlattığını ve otomobilin motorunda yangına yol açabilecek bir yakıt sızıntısı endişesi nedeniyle yaklaşık 43 bin SUV modelin geri çağrılmasını başlattığını söyledi.

Reuters’ın aktardığı bilgilere göre, geri çağırma 2022 ve 2023 model yıllarına ait belirli Bronco Sport SUV’ları ve 2022 model yılındaki 1.5L motorlu Escape SUV’ları kapsıyor.

Ford, ABD güvenlik düzenleyicilerine sunduğu belgelerde yakıt enjektörlerinin çatlayabileceğini ve benzin veya buharın ateşleme kaynaklarının yakınında birikerek yangınlara yol açabileceğini belirtti.

Şirketten yapılan açıklamada, 1.5L Escape ve Bronco Sport araçlarında beş adet kaporta altı yangından haberdar olunduğu ancak konuyla ilgili herhangi bir kaza veya yaralanma raporunun bulunmadığı kaydedildi.

NHTSA, Ford’un 2022 yılında yaklaşık 522 bin adet 2020-2023 Ford Escape ve 2021-2023 Ford Bronco Sport’u aynı sorun nedeniyle aynı çözümle geri çağırıldığını belirtti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.