Fatih Terim: Kazanmak güzel bir şey

A Milli Takım Futbol Direktörü Fatih Terim, Avusturya’yı 2-1 mağlup ettiğimiz karşılaşmanın ardından değerlendirmelerde bulundu.

Fatih Terim, kazanmanın hazırlık maçı da olsa çok önemli olduğunu söylerken, oyuncularına da EURO2016 öncesi mesajlar gönderdi.

İşte Fatih Terim’in maç sonu açıklamaları…

”Kazanmak güzel bir şey. Oyuncularımızı kutluyorum. Kazanma alışkanlığı önemli bir şey. İnşallah hep böyle gider. Kazanmak istiyorlar bu işin en önemli noktalarından bir tanesi… Avusturya ciddi bir rakip. Kolay değil. Geriye düştükten sonra da birkaç dakika bocalamamıza rağmen öne geçtik. Sonuç önemli takımlarla oynuyoruz, tarihe de böyle geçiyoruz. Oyun olarak zaman zaman çok memnunum. Ayağı pasları oturttuğumuzu düşünüyorum. Geçişlerde önemli işler yapıyoruz. Her an skoru değiştireceğimiz oyuncularımız da var. ”

TERİM’DEN TÜM TAKIMA MESAJ!

”Biz her açıdan görürüz. Yeterki top kaleye gitsin. Kalecimizden en son girenimize kadar, hepsi bir takım halinde mücadele ettiler ve kazandılar. Vurgulamak istiyorum, ligimizin temposunun buna yetmeyeceği bir gerçek. Hazırlıklarımızı ona göre yapmalıyız. Baskı altında kaldığınız, güçlü olmanız gereken bir seviyede oynuyorsunuz. Oyuncularımı tebrik ederken, sağlık olarak da tempo olarak da kendileirni Avrupa Şampiyonası’na hazırlamalarını istedim.”

”KAZANMAK ÇOK ÖNEMLİ…”

”Türkiye hergün kazansa, aradaki rötarı kapatamaz. Ne kadar kazansak aradaki mesafeyi kapatamayız. Milli maçın hazırlık maçı olmaz. Kazanabilirseniz kazanırsınız. Kazanıyorsanız çok güzel bir şey. Ciddiyet, istek, coşku önemlidir. Her şeyde kazanmak çok daha önemlidir. Bu kadar önem verdiğiniz bir şeyi küçük bir hata ile kaybetmek kimsenin hoşuna gitmez. İkiyse, üç, üçse beş atabildiğin kadar.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.