gazetemag tv

Kuşum Aydın: Yasalar öngörürse evlat edinebilirim

Sanat dünyasının efsane ismi Kuşum Aydın bu hafta Posta Gazetesinden Neslihan Yavuzcan ile gerçekleştirdiği röportaj da şaşırtıcı açıklamalarda bulundu.

İŞTE İLGİNÇ AÇIKLAMALARI İLE ÖNE ÇIKAN RÖPORTAJ…

Saymadım kaç yıl oldu, tanışıklığımız. ‘Kuşum’ şarkısı ile hayatının kırılma noktasını yaşayan ve hatta ‘Kuşum’ lakabı adının önüne geçen ünlü sanatçı Kuşum Aydın bu hafta ki konuğumuz. Şimdiler de yeni bebeler ona ‘Kuşum Aydın Ağbi, senin adın neden? Kuşum’ diyorlar.
Hayatın tüm getirdiklerine veya götürdüklerine rağmen insan kalabilmeyi başaranlardan, Kuşum Aydın. Kuğu gölü balesi bile yaptık, Aydın’ımla ve müthiş eğlenceli bir sohbete imza attık. Okumaya ne dersiniz…

Nerelerdesin sen?
Hayatım kampa girdim. Bir tiroid rahatsızlığından dolayı aşırı kilo aldım. Yıllarca kilo ile almayan bir insan olarak ‘ Nasıl kilo veririm?’ in derdine düştüm. Çok büyük araştırmalara girdim. Bir de estetikten dertli olduğum için, kilo verirken bunları yaşamayacağım diye, mide ameliyatını araştırdım. Ve olmamaya karar verdim. Çünkü Türkiye’de çok aşırı obez olmayan insanları nasıl mide ameliyatı yapıyorlar, doktorlar bildikleri halde zararlarını niye konuşmuyor anlamıyorum. İnsanlar öldükçe bence bunun suçlusu Türkiye’deki bütün doktorlar.

POPOSUNU KALDIRAN, MEMESİNİ YÜKSELTEN SPOR HOCASI

Hangi tür tiroid?
Haşimato, metabolizmam yavaş çalışıyor. O yüzden 15-20 kilo aldım. Şimdi ilaçla, dengeye oturttuk. Sporu dengeli yapıyorum, abartmadan. Ama maalesef spor yapmak için destek istediğimde orda da büyük zorluk yaşadım. Çünkü herkes spor hocası kardeşim. Kas yapan, affedersin poposunu kaldıran, memesini yükselten erkeği, kadını spor hocası. Kapına polis dayağında nasıl ‘kimlik görelim’ diyorsun. Bu spor hocalarınında kimliğini görmek lazım. Bir Rus hocaya denk geldim. Ada’m beni Nadya Komaniçi gibi ters çevirmeye kalktı. 15 yaşında cimnastikçisi miyim, ben deli mi bunlar.. Beni ve hastalıklarımı bilmeden, bunları sormadan spor yaptırmaya kalktı. Nasıl kaçtığımı salondan bilemedim. Ayrıca bu spor hocasıyız diye kişiler, para kazanmak uğruna zayıflamak veya kuvvetlenmek için tozlar öneriyorlar gençlere, şahısın adına evladım olsa hepsini denetlerdim.
Sana önerdiler mi, peki?
Tabi ki önerdiler. Önerdikleri an suratlarına tükürüp gidiyorum.

30 GÜNDE 9. KİLO VERDİM

Doğru spor hocası ile nasıl spor yapıyorsun?
20 dakika ile başlayıp, maksimumum 35-40 dakika ya kadar yürüyüş. En az 3 gün. Onun dışındaki hareketleri belirli bir yaştan sonra kısıtlı ve narin tutuyorlar. Sakatlanmadan, yavaş yavaş, keyifli bir şekilde sporumu yaptırıyorlar. Yürüyün, yürüyün dünya bunu söylüyor. Biz hala oturuyoruz evlenme programları seyrediyoruz.
Nasıl besleniyorsun?
Her 2.5. Saatte bir. Doktor kontrolünde. Yemeklerim hazır geliyor. 7 gün eve yemek geliyor. 3 ana öğün, 3 ara öğün. Her atakta, problemde Doktorumu arıyorum. 30 günde 9 kilo verdim. Allah nasip ederse 1 Haziran’ da o gün istediğim herşeyi yiyeceğim.

KROMOZOM VE SPERMLERİMİ SAYDIRTTIM, DURUM İYİ

Biraz önce evlilik programları, dedin. Nasıl buluyorsun?
Bence artık tiyatral duruma geçiş var. Evlilik ayrı bir konu. Lütfen bilinçli ve parası olanlar evlensin ve çocuk yapsın. Ondan sonra o çocukları okuyamadık diye ağlamasınlar. Bir de kaç tane fırlatıyorlar, sinir içindeyim. Sana yemin ediyorum her gün bu konuyla ilgili telefon alıyorum. İşin içine çocuksa girdiği Zaman 100’ne, 200’ne, 300’ne bakmıyorsun bir şekilde destek oluyorsun. Çocuk deyince ben de hayat bitiyor.
Sen çocuk istemiyor musun?
Ben istedim hayatım, bir kerede evlendim. Olmuyor, böylesi benim için hayırlı olan. Bazı insanlar çok iyi anne veya baba olmak için doğmuşlardır, ama kısmet olmaz. Hatta bir umut şaka da değil, 2 ay önce durum tehlikeli mi diye, kromozom ve spermlerimi saydırttım. Allah’a şükür durum iyi. Hayat bana böyle bir yol çizdi. ‘Kaderim böyleymiş’ derler ya. Ama istedim ki, ülkede yasalar bizlere evlat edinme fırsatı verseydi. Öncelik çocuğu olamayanlara diye biliyorum.

YASALAR ÖNGÖRÜRSE EVLAT EDİNİRİM

Evlat edinemiyorsun peki, bir formülün var mı?
Mesela 5 tane çocuğa ve iyi okuyor avukat aracılığı ile 18-20 yaşına geldiğinde örneğin 50.000 TL, 30 yaşına geldiğinde 100.000 TL. Çekme Hakkı’na sahip diyorsun. Ne yapacaksın ki paranı, böyle destek olacaksın.
Peki senin akrabaların?
Yeğenlerim var tabii. Olana da niye para bırakasın ki.
Yasalar öngörürse evlat edinir misin?
Öyle birşey olsa hemen evlat edinirim. Böyle bir şeyin iyi düşünülmesi ve organize edilmesi lazım. 2 çocuk mesela büyütsen, okutsan ve öyle hayatın finaline erse. Kendi çocuğum için artık zor. Çünkü birisiyle yaşamak çok zor. Evlilik zor. Bunu babalarım nesli başarıyordu.

KUŞUM AYDIN AĞBİ DİYOR, ŞİMDİ Kİ BEBE NESİL

Televizyon programına başlayacak mısın?
Bir, iki teklif var. Düşünmüyor değilim, kıvılcımda yakıyorum. İnşallah önümüzdeki sezona Zarflamış ve hazır olmuş olurum.
Kuşum Aydın, lakabı nerden geliyordu bir hatırlatalım?
‘Kuşum’ şarkısı ile başımıza aldık taç ettik, bize ekmek parası kazandırdı. Şimdi komik bir taraf başladı. Şarkı oldu 18 yıl, biz de olduk ‘kuşum aydın ağbi’ diyenler var.(kahkahalar) O şimdi biri sinirimi bozuyor, ama komik geliyor. Mesela Çok minik çocuklar ‘kuşum aydın ağbi. Sana neden kuşum diyorlar’ diye soruyorlar. ‘siz doğmadan önce kuşum, diye bir şarkım vardı, adım kuşum, kaldı’ diyorum. ‘Hımmmm’ diyor. Onan sonra mesaj atıyor ‘dinledim kuşum aydın ağbi, çok güzel şarkı’ diye. Şimdi hayat böyle.

SONSUZE KADAR 45 YAŞ CİVARIYIM, MODERN TİTİZİM

Sonsuza kadar kaç yaşında kalmak isterdin?
Ben 30 larımdan çok memnundum. Şimdi 50 yaşındayım. Televizyonda 45 civarı diyorum. Onun üstüne çıkmaya tahammülüm Asla yok. (Kahkahalar).
Kaç sene daha 45 gider?
Öyle istiyorum ne bileyim. 50 yaşımı söylemek benim enerjime aykırı. Sahnede 35-40 şarkı söyleyen, zıplayan, eller havaya diyen, göbek atıp dans eden bir adamın bu yaşlardan konuşması bile hata oluyor. Sinir içine giriyorsun. Ev de temizlik yapılmış olsa bile, her gün kendini temizliğimi Yaparım. Temizlik püskülüm var o gitti mi, ben yokum demekTir. Ev her sabah köşe bucak püskülleniyor.
Titiz misin?
Evet ama modern titizim. Sigara kullanmıyorum, evime gelenlere içiriyorum. Ayakkabı ile içeri davet ediyorum. Seviyorum ayakkabı ile girmeyi eve. Resmi kişilere çıkarttırmam.

SURVIVOR DA YILMAZ ÖRNEK ALINMALI

Yılmaz Morgül’ü Nasıl buluyorsun Survivor’da?
Yılmaz için her gün bir iki tweetim var. Çok seviyorum. Sosyal medya insaların ağzının ayarı olmadığı bir ortam. Yılmaz Morgül için yapılan hakaret dolu bir tweet olursa silerim diye yazdım. Espirili bütün sözlere varım. O da oraya Avatar Atakan’a rakip olmaya gitmedi. O oranın bir rengi. 82 doğumluymuş, öyle demiş. Birileri çıkardı fotoğraflarını Nasıl 82’li oluyorsun diye. 82’de askere gitmiş. Survivor’da örnek alınması gereken Yılmaz Morgül gibi birinin hala fit, yarışmaları sonuna kadar götürüyor olması.
Sahne devam ediyor mu?
Eskisi gibi devamlı yerler yok. Özel geceler, klüpler devam ediyor.

MUHTEŞEM BİR SİNGLE GELİYOR

Albüm peki?
Muhteşem bir single geliyor. Ay çok güzel bir şarkı. Kuşum şarkısıyla ile kırılma noktası yaşadım. Hayatımı değiştirdi. Bu şarkıda çok yer edecek diye düşünüyorum. 1 ay içind çıkar. Klibi çekeceğiz ve Allah’tan fotoshop diye birşey var.
Estetikten muzdarip oldun. Estetik olmak isteyenlere ne tavsiye edersin?
Yanağımın iki tarafında da ameliyattan dolayı izim var. Onlar geçecek ama doldurması ve iyileşmesi gerekiyor. Allah aşkına girmesinler bu işlere. Geri dönüşü olmayan şeyler. Biz bir cahillik ettik yaptık. Bizim dönemimizde çok yeni teknikler ve ilaçlardı. Ben dolgu alerjisi oldum. Şimdi onun cezasını çekiyorum. İnsana böyle birşeyi yapıştırdılar mı, her fotoğrafımın altına botoks o, bu yazıyorlar. Şimdi Hülya Avşar’a yapıyorlar aynı şeyi. Yaptırmış da tamam herkes yapıyor. Yorum yapanların hepsinin elinde parası olsun iğnelerle yatıp uyurlar.
Aşk?
Benim için aşk artık evim, annem, köpeklerim, kapımın kilidi demek. O kilitlendi mi dünyanın en büyük aşkı evin içindeki hava ve huzur.
Tekrar evliliği düşünür müsün?
Yok hayatım yapamam. Bir kere yaptım, çok zor. Allah gerçekten evliliği yürütebilen insanlar yapsın. Ama bu yaşam şartlarında çok zor.
Ölümden korkuyor musun?
Çok. Allah’ın verdiği canı, Allah alır. Bir tırsıyorum. Allah çektirmesin.

AYNAYA BAKTIĞIMDA

Pişmanlıkların, keşkelerin var mı?
Herkesin olduğu gibi. Bin tane. Başıma gelen herşey bir sınav. Yolda yürürken ‘cildin ne güzel’ diye beni yolda çevirirlerdi. Günün birinde cildimin bozukluğundan bahsedileceği aklıma gelmezdi. Bu da benim sınavım. Aynaya baktığımda da kendime bakmaya doyamazdım, alsana bak şimdi diyor aynaya. Hayat böyle bir hayat. Hayat böyle bir hayat, acısını çekeceksin, güzelliğini de.
Ülkemiz nereye gidiyor sence?
Herşey çok iyi deniliyor, olabilirde. Benim bildiğim tek şey var, benim etrafımdaki herkes kötü durumda. Türkiye gelişip, ekonomi de iyi olabilir. Ben bu konuda yorum yapamam. Küçük etrafım herkes kan ağlıyor.
Mesajın nedir?
Sağlık açısından, kendisine iyi bakan güzel, kötü bakan kötü yaşar. 1. Liranın bile kıymetini bilin. Bilmiyorsanız çok zor hayatınız olur.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.