gazetemag tv

Fatih Altaylı, Olay TV ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı “Ve üzülerek görüyorum ki…”

Fatih Altaylı, daha bir ayı dolmadan yayın hayatını noktalayan Olay TV ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Fatih Altaylı, “Hükümete ya da Cumhurbaşkanı’na yakın olan Cavit Çağlar’ın Nevşin Mengülerle, Süleyman Sarılar’la yayıncılık yapmasının zor olduğunu söylemiştim.” dedi.

Fatih Altaylı, Habertürk’teki bugünkü yazısında Olay TV’nin kapanmasıyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Olay TV ya da Cavit Çağlar meselesinde olayların söylediği gibi geliştiğini ifade eden Altaylı, “Hükümete ya da Cumhurbaşkanı’na yakın olan Cavit Çağlar’ın Nevşin Mengülerle, Süleyman Sarılar’la yayıncılık yapmasının zor olduğunu söylemiştim.

Hatta Cavit Çağlar’ın “Kulaklarından tutar atarım” sözünü de aktarmıştım. O da “Ben öyle bir şey demedim” demişti ama dediğini herkes biliyordu.” dedi.

Fatih Altaylı şunları yazdı:

“Neyse Cavit Bey, herkesi attı. Kanalı da “şimdilik” kapattı.

Medyada da herkes bir yorum yapıyor.

Kimi diyor ki, “Çalışanlar için üzüldüm” kimi Çağlar’ı eleştirerek diyor ki, “Böyle olacağı belliydi. Baskılara dayanamayacaksan medya patronluğuna soyunmayacaksın.”

“ÜZÜLEREK GÖRÜYORUM Kİ…”

Ama niyeyse hiç kimse “durumu” eleştirmiyor, eleştirmek aklının ucundan geçmiyor.

Kurulma aşamasındaki bir medya, iktidar baskısından dolayı 1. ayı dolmadan kapanmak zorunda kalıyor.

Ve üzülerek görüyorum ki, herkes baskıyı normalleştirmiş, içselleşirmiş.

“Evet baskı normaldir. Medya patronu bu baskılara göğüs germelidir” şeklinde bir genel kanaat oluşmuş.

Hiç kimse de “Demokrasilerde medya patronluğu bir tür Karaoğlanlık, Malkoçoğluluk, Don Kişot’luk, Jean d’Arc’lık olmamalı. Medya patronluğu normal bir iş, normal bir uğraş olmalı. Medya patronlarına baskı olmamalı” demiyor.”

Olay TV neden kapandı? Cavit Çağlar’dan açıklama geldi

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.