Fashion Week Istanbul’un 7. sezonu başladı

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 7. sezonu bugün saat 15:00’da Zorlu Center MBFWI Alanı’nda başladı. Cihan Nacar ve 5th Position’un mayo koleksiyonlarını sergiledikleri gün, Londra merkezli Türk tasarımcı Bora Aksu’nun dünya çapında büyük beğeni toplayan Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonu ile devam etti. Günün kapanışı ise Dice Kayek’in Marie Schuller yönetimindeki “Jokes” isimli moda filminin gösterimi ile oldu.
Etkinlik kapsamında, Pazar günü Ankara’da meydana gelen patlamanın gerçekleştiği saat olan 18:45’te hayatını kaybeden ve yaralananlar için saygı duruşunda bulunuldu.

zorlu avm

Zorlu Center MBFWI Alanı

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, bu sezon ilk defa Zorlu Center MBFWI Alanı’nda gerçekleşiyor. Her sezon olduğu gibi bu sezon da üstün prodüksiyon olanakları ile donatılan mekanda marka ve tasarımcılar, iki farklı alanda koleksiyonlarını defile, mini defile ya da sunum formatında sergileyebiliyorlar.

mercedes

Efsane MBFWI’de

Mercedes-Benz’in otomobil ikonu SL, MBFWI Alanı’nda moda tutkunlarıyla buluşuyor. Teknik açıdan ve görsel olarak yenilenen SL, artık çok daha dinamik bir karakter ortaya koyuyor. Yıl boyunca kullanılabilecek, günlük kullanıma uygun ve son derece keyifli bir otomobil portresi çizen SL, MBFWI Alanı’nın tam ortasında sergileniyor.

moda

Yaz ruhu podyumda

İsmini balenin temel pozisyonlarının sonuncusundan alan, dansçı/koreograf Buse Uğur ve endüstri ürünleri tasarımcısı/model Ezgi Bozkurt tarafından kurulan 5th Position’un İlkbahar/Yaz 2016 koleksiyonu defilesinden önce kuliste nostalji rüzgarları esti. Modellerin saçları, koleksiyonun vintage ruhuna uygun olarak dalgalı ve kabarık bir biçimde kullanılırken, deniz kabuklarından ilham alan makyajda kirpikler ön plana çıkarıldı.

Bora Aksu’dan folk-romantik bir hikaye

Londra merkezli Türk tasarımcı Bora Aksu, kalbinde folk-romantik bir hikaye yatan Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunu MBFWI kapsamında sergiledi. Düşeslikten çiftlik hayatına hayali bir yolculuğu yansıtan koleksiyonda, geleneksel Macar kostümlerinden esinlenen pileler ve nakışlar dikkat çekti. Feminenliğin yeni bir tanımı olarak sunulan koleksiyonda güçlü ve yumuşak unsurların tezatı, alışılmışın dışında bir uyumu yakalıyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.