Evren Türeci “Tövbe”

Müzik dünyasına geçtiğimiz yıl Vedat Sakman ile yaptığı düet çalışması “Her neyse” şarkısıyla adım atan Evren Türeci şimdi farklı bir single ile müzikseverlere sesleniyor.

Söz ve müziğini Aysuda Ülkü Zeren’in,düzenlemesini Eyüp Erhan Doğancıoğlu’nun yaptığı şarkı DMC etiketiyle digital platformlarda yerini aldı.

Single çalışmasında entrümanlarıyla eşlik eden üstadlar: Bas gitarda Eylem Pelit, Yaylılarda İstanbul Strings, Perküsyon da Cengiz Ercümer, Elektro Gitar da Aysan Erdem, Klasik Gitarda Caner Ünal, Ud da Ömer Göktepeliler .

blank

İki gün süren klip çalışması, sahne performları Dorock XL’da ve diğer bölümler Mesta Sanat Evin’de gerçekleşti. Klip çekiminde Yağız Bankoğlu Dans ve Sanat Merkezı dansçılarının özel koreografisi ile ve özel sahne performansı ile izlediğimiz Evren Türeci, klibinde hayvan hakları aktivisti ve bu konuda yıllarca emek vermiş biri olarak, sokaktan kurtarılmış köpeklere de yer verdi. Klibin yönetmeni Murat Özfilizler.

Evren Türeci Vedat Sakman ile yaptığı “Her Neyse” şarkısından sonra çıkardığı Tövbe şarkısı için “ Aşk dünyanın en güzel duygusu. “Tövbe”yi ilk duyduğumda şarkının aşktan kaçan değil, yalan aşklara elveda diyen bir kadına ait olduğunu hissetttim. Artık anlamsız ilişkilere aşk diyemeyen bu kadına yolculuğunda ses olmak istedim. Benim sesim için hep güçlü yorumunu yaparlar. Ben de sesimin gücüyle bu aşka yelken açan kadının yelkenine rüzgar olmayı istedim. Artık yalan aşk ve geçici zevkleri bırakıp hayatında iyiye yer açanlar için, eğlenceli bir şarkı Tövbe. Herkes keyifle dinlesin” diyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.