gazetemag tv

Ercan Kesal’ın yer aldığı “Siyah Güneş” Locarno ve Saraybosna Film Festivali’ne seçildi

Ercan Kesal’ın Oyuncu Kadrosunda Yer Aldığı ‘Siyah Güneş’ Adlı Kısa Film, Locarno ve Saraybosna Film Festivali’ne Seçildi

Daha önce Gürcan Keltek’in Meteorlar ve Gulyabani filmlerinin yapımcılığını üstlenen Arda Çiltepe’nin yönetmen koltuğuna oturduğu kısa filmi Siyah Güneş, Locarno Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak. Film, ardından Saraybosna Film Festivali’nde gösterilecek.

Yapımını Vigo Film’den Alara Hamamcıoğlu ve Yumurta Yapım’dan Öykü Canlı’nın üstlendiği Türkiye ve Almanya ortak yapımı film, Locarno Film Festivali’nin ve Saraybosna Film Festivali’nin kısa film bölümlerinde Türkiye’yi temsil edecek.

blank
Siyah Güneş

Oyuncu kadrosunda Nur Sürer, Ercan Kesal, Sencar Sağdıç, Seren Şirince, Semih Gülen ve Ariya Toprak’ın yer aldığı filmin başrolünü Enes Yurdaün üstleniyor. Siyah Güneş, son dileği yakılmak olan babasının adadaki cenazesine yetişmeye çalışan bir oğulun Ege kasabalarında girdiği dolambaçlı yolu konu ediniyor.

7 Ağustos’ta başlayan Locarno Film Festivali, 17 Ağustos’a kadar devam edecek.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.