Elvis Presley’in bateristi Ronnie Tutt, yaşamını yitirdi

Elvis Presley’in bateristi Ronnie Tutt, 83 yaşında yaşamını yitirdi.

Elvis Presley’in bateristi Ronnie Tutt, cumartesi günü Franklin, Tennessee’deki evinde öldü. 83 yaşındaki Tutt’un eşi Donna, müzisyenin uzun süredir kalbiyle ilgili sorunlar yaşadığını belirtti.

Elvis Presley’e Vegas konserleri ve diğer turnelerinde eşlik eden “Takin’ Care of Business-TCB” grubunun bir üyesi olan Tutt, Elvis Presley ile 1969’dan Presley’in öldüğü 1977 yılına kadar kadar çalıştı. Elvis Presley Enterprises’tan yapılan açıklamada, bateristin ölümünden duyulan üzüntü ifade edilirken, Tutt’un Graceland’de pek çok kişinin yakın arkadaşı olduğu aktarıldı.

Elvis Presley’nin ölümünün ardından Neil Diamond’un davulcusu olan Tutt, ayrıca The Carpenters, Roy Orbison, Billy Joel, Jerry Garcia, Johnny Cash, Glen Campbell, Kenny Rogers, Elvis Costello, Stevie Nicks ve Michael McDonald gibi müzisyenlerle çalıştı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.