Dünyanın en uzun dişini çekti Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi

Dünyanın bilinen en uzun dişini çeken Alman dişçi Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Almanya’nın Offenbach şehrindeki bir dişçi, dünyanın bilinen en uzun insan dişini çekerek Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Max Lukas adlı doktor, 2018’de üst çenesinde şişlik ve şiddetli diş ağrısı şikayetiyle kendisine başvuran hastanın ağzından 37.2 milimetrelik bir diş çekti. Çekilen dişin röntgen filminin gösterdiğinden daha uzun olduğunun ortaya çıkması daha da şaşkınlık yarattı. Lukas’ın Guiness Rekorlar Kitabı’na girebilmek için gerekli olan belgeleri hazırlaması ise 1 yıl sürdü.

BİR ÖNCEKİ REKOR HİNDİSTAN’DA

Frankfurter Neue Zeitung gazetesinin aktardığına göre Guinness sertifikası için ofisinde boş yer hazırladığını ifade eden Lukas, “Dünya üzerindeki her dişçi bunu okuyacak” dedi.

Normal bir insan dişinin ortalama uzunluğu 20 mm. Bir önceki Guinness rekoru ise Hindistan’da 2017’de 37 milimetrelik bir diş çeken dişçiye aitti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.