YouTube / gazetemag tv

DİKKAT! Sakın bu nedenlerden dolayı evlenmeyin

Gerçekten bütün hayatınız boyunca birlikte olmak istediğiniz biriyle, iyi-kötü her şeyi paylaşmak için mi evlenmek istiyorsunuz, yoksa bu 7 yanlış nedenden ötürü mü ?

1. YANLIŞ NEDEN: Aşığım Ölüyorum

Aşk; makul açıklanabilir bir ruh hali değil ki, hu motivasyona güvenip kaç yıl olduğu belirsiz bir angajmana gireceksiniz. Aşıksanız, ölüyorsanız bunu doyasıya yaşamanızı tavsiye ederim sadece.

Hiçbir aşk birkaç yıldan daha uzun sürmemiştir. Bir süre sonra biter. Bir bakın bakalım o aşk yerini çok sevmeye, muhakkak yanında olmak istemeye, iyi anlaşmaya, arkadaşlığa bırakıyor mu? Aşıksanız evlenme kararı almak için önce o askın bitmesini bekleyin.

2. YANLIŞ NEDEN: Yalnızlıktan Sıkıldım

Belli ki sıkılan bir insansınız. Yalnızlıktan olduğu gibi birlikte olmaktan da sıkılacaksınız. Üstelik ondan daha da çabuk sıkılacaksınız. Çünkü yalnızlık eninde sonunda sizin kontrolünüzde olması daha muhtemel bir şeydir.

Tek başınasınız çünkü, istediğinizde bir yere gidebilir, istediğinizde televizyonun en olmayacak kanalını izleyebilirsiniz. Ama bir birliktelik hiçbir zaman tamamen sizin kontrolünüzde değildir.

Ve halinden sıkılan bir insansanız yalnızlıktan sıkıldığınızdan çok daha büyük bir hızla biriyle birlikte olmaktan ve aynı evde yaşamaktan da sıkılacaksınız.

3. YANLIŞ NEDEN: Çocuk İstiyorum

Birincisi “Bu dünyaya çocuk getirilmez” klişesinin ayakları her geçen gün daha da sağlam bir şekilde yere basmaya başladı. Dünyanın ve iklimin kaç yıl daha bildiğimiz dünya ve iklim olarak kalacağı bile şüpheli.

Üç-beş yıl içinde doğacak bir çocuğun 2100 yıllarına uzanan bir ömrü olabilir. Ben, şu ana kadar 2050’den sonrası için ümitli konuşan bir iklimbilimci dinlemedim. Hadi bu kısmı bir kenara bırakalım; ama şu sıralama doğru olamaz:

1-Çocuk istemek, 2-Evlenecek birini bulmak, 3-Evlenmek, 4-Çocuk yapmak.

Doğru sıralama: 2-3-1-4 olmalı.

4. YANLIŞ NEDEN: Babam daha fazla sevgili olarak kalmamıza izin vermiyor.

Bir süredir bir sevgiliniz var ve artık deşifre oldunuz diyelim. Yani hem ailenizin bu durumdan haberi hem de babanızın bu durumu çok da hoş karşılamayacağı bir aile geleneğiniz var.

Bu durumda babanız daha fazla üstünüze gelmesin diye sevgilinize bir şekilde baskı yapıp artık evlilik istediğinizi söylemeye, ima etmeye başlıyorunuz.

Oysa sevgililik sevgililiktir, evli olma durumu bambaşka bir şeydir, iki insan en azından bir süre birlikte yaşamadan evliliğe karar vermemelidir, ideali budur ama coğrafyamızda bu, nadir durumlarda mümkün olabildiğinden, size tavsiyem; hiç olmazsa biraz büyümeyi bekleyin.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.