DİKKAT! Hangi burç nasıl intikam alır?

“İntikam soğuk yenen bir yemektir” derler ancak her burç için gerçekten de böyle mi acaba?

Öfke her insan için oldukça doğal ve sıradan bir duygudur. Bu sıradanlık yalnızca bu duyguya hakim olabildiğiniz anlarda geçerlidir. Öfkenizi kontrol edemezseniz içinizde bir kine dönüşür ve bu kin sizde çeşitli karşılıklılık ihtiyacı yaratabilir. Bakalım bu öfke ve kinin getirdiği intikam duygusu hangi burç için nasıl gerçekleşiyor.

Koç: Fevri darvranışların, düşnümeden konuşmaların burcu olan Koçlar, öfkelendiklerinde şiddete meyil gösterebilen insanlardır. Öfke kontrolleri zayıf olduğundan bu duyguyu içlerinde biriktirip kine dönüştürmezler genellikla, fakat ola ki dönüştürürlerse de öyle stratejik planlarla, düşünülmüş tuzaklarla falan intikam alamazlar. Göze göz dişe diş bir intikam olur onlarınki ve sıcak yenen bir yemekten ziyade çabucak tüketilen bir fast food gibidir.

 

Boğa: Öfke ve kin dedik mi ürkülecek burçlardan biridir Boğa. Çabuk öfkelenir belki ama sizden intikamını almak için sabredecek kadar da kindardır. İntikam almak için acele etmez. Önce kısık ateşte intikamını yavaş yavaş planlar. Yanmasın diye sürekli karıştırır ve çeşnilerle tatlandırır. Genelde çabuk öfkelenip kolay affeden bir burç olmasına rağmen bir intikam planlıyorsa birileri kırmızı pelerini göstermiş demektir.

 

İkizler: Kelimelere kolayca hükmedebilen İkizler burcu intikamını yine lafları, sözleriyle alır. Siz hiç anlamadan bir arı gibi sokar lafları. Çok öfkelendiyse ve sizden intikam almak istiyorsa çok kalabalık olan bir anı bekler. Fikir beyan ettiğiniz her anda size muhalefet olmak için elinden geleni yapar. Kelimelere öyle hakimdir siz her karşı gediğinizde sözlerin farklı anlamlarda kullanıldığını ima eder onunla savaşamayarak ortamı terk etmek zorunda kalırsınız. İkizlerin intikamı çok acı olur.

 

Yengeç: Şefkat kelimesinin sözlükteki karşılığı olan Yengeç burçlarının intikamı da alışıldıktan biraz farklı olur. Öncelikle kendine zarar verir. Soğukta korunmasız dışarı çıkar, yemeden içmeden kesilir bir nevi duygu sömürüsü yapar. Eğer bununla tatmin olmazsa beddualara hazır olun. Yalnız öyle kıs kıs gülmeyin. Almayın yengecin ahını, çıkar aheste aheste. Eğer bir yengeç bedduası aldıysanız başınıza gelen her kötü şeyde oturup kimden ah aldığınızı düşünün.

 

Aslan: Gururunu değerli bir taş gibi taşıyan Aslan burcunun sizden intikam alması için öncelikle onun gururunu incitecek bir şey yapmanız gerekir. Lakin eğer gururunu incitecek bir şey yaptıysanız da hiç boşuna saklanacak delik aramayın. Her nerede olursanız olun Aslanın öfkesi gelir sizi yakalarınızdan tutar. En büyük cezası onun ışığından daha fazla yararlanamayacak olmanızdır. Sosyal çevrenizde birden hiç varolmamış gibi yok oluverirsiniz. Ama yine de Aslanın sizden intikam alması için sizi gerçekten önemsemiş olması gerekir. Yoksa intikama tenezzül bile etmez.

 

Başak: İntikam almak için ihtiyacınız olanlar; biraz öfke, biraz kin, yeter miktarda sabır ve alabildiği kadar detay. Bu saydıklarımızın hepsi başak burcunda gani gani olduğundan insan birden “ne duruyorsun öcünü alsana” demek istiyor. Siz daha ne olduğunu anlamadan Başak burcu planını kurmuş işlemeye başlamıştır. Sabırla planının işlemesini izler. Bundan psikopatça bir keyif de alır. O büyük gün gelip çattığındaysa en dramatik haliyle karşınıza çıkıp alkışları bizzat toplamayı tercih eder.

 

Terazi: Adaletin ve dengenin yılmaz savunucuları teraziler için intikam öyle planlayıp, detaylarda boğulup, küçük oyunlar oynamak değildir. Çocuk gibi böyle oyunlara girmektense daha gerçek tepkiler vermeyi tercih eder. Öncelikle size tutunacak bir dal olur. Derdiniz dermanınız olur sonra birden ortadan kaybolur nereye gittiğini bilemez desteksiz kalırsınız. İşte en büyük intikam da bu olur.

 

Akrep: İntikam konusunda, ihtisas yapıp ordinaryus statüsüne ulaşan akrep burcuna bulaştıysanız şimdiden en kötüsüne hazırlanmalısınız. Öyle sinsi sinsi arkanızdan iş çevirmez Akrep burcu. Sizden intikamını nasıl alacağını bilemeseniz bile sizden intikam alacağını çok iyi bilirsiniz. Her fırsatta yeniden intikam alır. Planlı, sarılmaz ve bitmez bir intikamdır akrebin intikamı. Üzerine kitaplar romanlar yazılır.

 

Yay: İntikam almak Yay burcu için gündelik sıradan bir şeydir. Öyle çok büyük öfkelere kinlere gerek yok. En basitinden sırada önüne geçmeye çalışan birinden, otobüste yanlışlıkla ayağına basan bir yolcudan, üstüne su döken garsondan derken günlük hayatta başına gelen her türlü talihsizliğin intikamını bir şekilde alır Yay burcu. Bu tür durumlarda sıkça gıcık birine dönüştüğünü de göz ardı edemeyiz.

 

Oğlak: Saatli bir bomba misali kendini kurar oğlak burcu. Yemeden içmeden intikam saatinin gelmesini bekler. Hatta intikam alana kadar su uyur oğlak uyumaz. Beklediği gün geldiğinde de intikam alacağı kişinin üstüne basmaktan asla çekinmez. İntikam onun için gerçekten de soğuk yenen bir yemektir.

 

Kova: Tam olarak “sevgilimi koluma takarım, bebekte üç beş tur atarım” intikamcısıdır Kova. Ona yapılan kötülükleri görmezden gelip hayatına en güzel şekilde devam etmek onun en büyük intikam yöntemidir. “Göze göz, dişe diş” demez “Yıkılmadım ayaktayım” der. Onu öfkeli görmek zordur fakat neşesini öfkeyi örtmek için bir araç gibi kullanır. Ona zarar vermek isteyenler de başarısız olacaklarını düşündüğünden hemen vazgeçer.

 

Balık: Zodyak’ta en merhametli burç olarak tanıdığımız Balık burcu aslında zodyağın en tehlikeli intikamlarını alan burçtur. Ne kadar merhametliyse o kadar kin güder. Ne kadar sevgi doluysa o kadar nefretle dolabilir. Bu nedenle intikamları hiç beklemediğiniz anlarda beklemediğiniz yerlerden gelir. Çok yaralayıcı ve kalp kırıcı olur. Bir Balık burcunu küçücük dahi olsa incitmemeye özen gösterin. Yoksa bunu çok pahalıya ödeyebilirsiniz.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.