Digiturk beIN Media Group’a satıldı

Rekabet Kurulu, Digiturk’ün yüzde 100’ünün beIN Media Group’a satışını onayladı. Daha önceden mart 2015’te Katar merkezli medya grubu Al-Jazeera bünyesindeki BeIN Media Group’un Digiturk hisselerinin tamamını alma konusunda yürüttüğü görüşmeler gündeme gelmişti. Sonuçlanacak diye beklenen görüşmeler uzamıştı.

‘NİHAİ KARAR VERMEDİK AÇIKLAMASI YAPILMIŞTI’

Ekim’de tekrar gündeme gelen olayla ilgili TMSF’den yapılan açıklamada, “Satış henüz sonuçlanmamıştır. Fon Kurulu, ‘Çukurova/TMSF’ye kalacak olan bakiye satış tutarının tatmin edici bulunmaması halinde satışa onay ve muvafakat verilmemesi’ şeklinde karar almıştır” ifadeleri kullanılmıştı.

‘TMSF 2013’TE EL KOYMUŞTU’

Şirketin TMSF’nin kontrolünde bulunan yüzde 53 hissesi Çukurova grubuna ait olurken, yüzde 47’si ise ABD’li fon Providence Equity Partners’ın elinde bulunuyor.

BeIN Media Group, BeIN sports kanalı ile Avrupa, Asya ve ABD’de faaliyet gösteriyor. TMSF Çukurova’nın elinde bulunan yüzde 53 hisseye grubun borçları nedeniyle 2013 yılında el koymuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.