Çankaya’da Yaz Müzikle Başlıyor

Çankaya Belediyesi yaz aylarına müzik festivali ile başlıyor. Sound of Europe Festivali kapsamında Avrupa’nın yeni sesleri 10, 11 ve 12 Haziran’da Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda müzik tutkunları ile buluşacak.

Çankaya Belediyesi Başkent’in kültür sanat hayatına ivme kazandıracak yepyeni bir festivale ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Çankaya’da yaz müzikle başlıyor. Sound of Europe Festivali kapsamında Avrupa’nın yeni sesleri, müzik grupları 10, 11 ve 12 Haziran’da Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda müzik tutkunları ile buluşacak.

Avrupa’dan 12 farklı müzik grubunu Türkiye’den yerel sanatçılarla aynı sahnede buluşturarak ortak bir diyalog ve etkileşim platformu oluşturmayı hedefleyen Sound of Europe Festivali, geniş müzikal seçkisiyle yediden yetmişe tüm müzikseverleri Çankaya’da bir araya getirecek. Festival, cazdan rock müziğe, folktan elektronik müziğe kadar geniş müzikal seçkisiyle farklı performansları sahneye taşıyacak.

Avrupa Birliği Yaratıcı Avrupa programı tarafından desteklenen Avrupa ağlarından EUNIC’in (European Union National Institutes for Culture) Ankara kümesinin girişimi ve İstanbul Kadıköy ile Çankaya Belediyelerinin katılımı ile hayata geçirilen Sound of Europe Festivali, Avrupa müziğinin yeni ve başarılı seslerinin sergileneceği kapsayıcı bir seçki ile müzikseverleri bir araya getirecek. Festivale katılım ücretsiz olacak.

AHLATLIBEL ATATÜRK PARKI FESTİVAL PROGRAMI

10 HAZİRAN CUMA

Monica Bulanda Trio – Polonya – Saat: 19.30

Emilia Zamuner Trio – The Neapolitan Songbook – İtalya- Saat: 20.45

11 HAZİRAN CUMARTESİ

Henning Sieverts & Philipp Schiepek Duo – Almanya- Saat: 19.30

Mushroom Mosis – Hollanda – Saat: 20.45

Collectif Medz Bazar – Fransa – Saat: 22.00

12 HAZİRAN PAZAR

Tubonika – Avusturya – Saat: 19.30

Michel Meis Quartet – Lüksemburg – Saat: 20.45

Duckshell – Macaristan – Saat: 22.00

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.