Candan Tezel ‘Böyle Kalsın’

110’un ardından 2013 yılında “Hikayeler” albümü ile solo kariyerine devam eden Candan Tezel, ilk single’ı “Böyle Kalsın” şarkısını ve klibini yayınladı. Tezel’in söz, müzik, düzenleme, kayıt ve miks çalışmalarını yaptığı parçanın klibi, son dönemde dünyada popüler olan “freze time” tekniği ile çekildi.

2013 yılında çıkardığı “Hikayeler” adlı solo albümünün ardından yeni şarkılar üretmeye devam eden Candan Tezel, ilk single çalışması için Böyle Kalsın parçasını seçti. “Dokunmayın hayallerime, o bende böyle kalsın. Anlatmayın kimle nerde, benim için yalnız kalsın…” nakaratıyla dikkat çeken parçanın sözleri Candan Tezel’e ait.
Akustik bir parça olan Böyle Kalsın’ın sözleri dışında müzik, düzenleme, kayıt ve miks çalışmalarını da Candan Tezel kendisi hazırladı. Parçanın kayıt çalışmalarında ise gitarda Ozan Doğan Ariz, davulda Hazar Aytan ve bas gitarda Alex Tintaru isimleri dikkat çekiyor.

Klip çekiminde freeze time tekniği kullanıldı

“Bir süredir video çekim teknikleri üzerine amatör olarak araştırma yapıyordum. ‘Freeze time’ tekniği çok hoşuma gitti ve denemeye karar verdim. Nedir bu; aslında olay çok basit. Çekim boyunca herkesin hareketsiz kalarak poz verdiği bir teknik. Biz Ekim ayında klibi çekerken, bu teknik Kasım ayında Instagram ve YouTube’da ‘mannequin challenge’ adıyla popüler oldu. Bu durum bizim açımızdan şans mı yoksa şanssızlık mı bilemiyorum” diyor Candan Tezel klibi anlatırken.

“Böyle Kalsın” klibinin yönetmen koltuğunda Candan Tezel’in yakın arkadaşı, Malt grubunun eski davulcusu Güray Gürsoy var. Başrollerde ise Yağmur Vardar, Seçilay Doğan ve Onur Uysal yer alıyor. Diğer oyuncular ise 110Sözlük yazarları.

Artık sadece online müzik!

“Böyle Kalsın” ile birlikte müzik yaşamına sadece single çalışmaları ve online müzik ile devam edecek olan Candan Tezel, ilerleyen dönemde koleksiyonerler için single’ların toplanacağı bir albüm çıkarmayı planlıyor. Bunun sebebini ise şöyle anlatıyor:
“Son dönemde fiziksel albüm dönemi, teknolojinin gelişmesiyle birlikte kaçınılmaz olarak sona erdi. Önce YouTube arkasından Spotify, Deezer ve Apple Music gibi platformlarla beraber bu durum netleşmiş oldu. Klipler için de durum çok farklı değil. Özellikle ülkemizdeki ifade özgürlüğü problemi kliplerde de kendini göstermeye başladığından klipleri bu platformlar üzerinden dinleyiciye sunmak kaçınılmaz. En büyük avantajı ise dinleyici istediği her şeye çok daha rahat ulaşıyor ve özgürce çalışılmış şeyler izliyor. Sanatçı açısından ise çalışmalarının geri bildirimini hızlı ve kolay bir şekilde almasını sağlıyor. Ayrıca dinleyici ile kolaylıkla iletişime geçmesini sağlıyor.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.