”Bu metroları kimin yaptığının bilinmesi ve emek hırsızlığı yapılmaması lazım”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, İstanbul’da metro simgesi tartışmasına ilişkin ”Bu metroları kimin yaptığının bilinmesi ve emek hırsızlığı yapılmaması lazım” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun, İstanbul’da metrolarda “U” simgesinin kullanılacağına ilişkin açıklamasına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) tepki gelmişti.

İBB SÖZCÜSÜ ONGUN: HİZMETİ AYRIŞTIRMAK HOŞ DEĞİL

İBB Sözcüsü Murat Ongun, “Hizmeti ayrıştırmak hoş değil” demişti.

”BU METROLARI KİMİN YAPTIĞININ BİLİNMESİ LAZIM”

Tartışmaya ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Karaismailoğlu, metrolardaki ”U” ve ”M” harfleri nedeniyle herhangi bir karışıklığın olmayacağını söyledi.

Karaismailoğlu, “Niye karışsın. Fark etmez, altında ‘metro’ yazıyor. Biz işin kendisine odaklanalım, İstanbul’da çok büyük işlerimiz var. 7 tane büyük metro işi yapıyoruz. 103 kilometre metro yapıyoruz. Bunun Türk Lirası olarak karşılığı 60 milyar. Ama karşı tarafta hiçbir iş yapmadan, sırf algı operasyonları yapan bir yönetim var. O yüzden bundan rahatsız oldular zaten. Dünyanın aynı anda en çok metro yapılan şehri. Ama bunları da Ulaştırma Bakanlığı yapıyor. Bunu herkesin bilmesi lazım. Hiç kimsenin emek hırsızlığı yapmaması lazım” dedi.

”TEPKİ VERECEKLERİNE ELLERİNDEKİ İŞLERİ YAPSINLAR”

Tartışmalardan ziyade yapılan işe odaklanılması gerektiğini dile getiren Ulaştırma Bakanı, İBB’ye de tepki göstererek, ”Tepki vereceklerine ellerindeki işleri yapsınlar. Bir an önce ellerindeki metroları bitirsinler” diye konuştu.

İBB İLE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI ARASINDA METRO SİMGESİ TARTIŞMASI BAŞLADI

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.