“Bu da sana kapak olsun Erol Evgin”

“Parmak basanla 3 üniversite bitirenin oyu aynı mı?” sözleriyle büyük tepki çeken Erol Evgin’e en güzel yanıtı Ardahanlı çoban verdi.

Ardahan’ın Posof ilçesinde bir çobanın ülke gündemiyle ilgili yaptığı konuşma, akıllara şarkıcı Erol Evgin’i getirdi. Çoban “Allahu Teala hazretleri memleketimize kem gözle bakanın gözlerini çıkarsın. Böyle bir huzur nerede buluyon kardeşim. Suriye’yi göz önüne al. Karman çorman, millet per perişan.

Allah halkımızdan razı olsun. Darbe görmüştük ama gardaş böyle darbe görmemiştik. Topla tüfekle… Memleketteki fakir fukaranın kesintisi ile uçak alınmış mermi alınmış. Halkın üzerine bu zulüm olur mu kardeş. Onların planlarını bozdu Rabbül alemin. Asker ocakları eskiden Peygamber ocağı idi. Malesef çok üzgünüm ” dedi.

Aysun Kayacı’nın “Çobanın oyuyla benim oyum bir mi?” şeklindeki sözlerini hatırlatan Evgin, “Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım. Hiç hakça değil.” ifadelerine yer vermişti.

https://www.youtube.com/watch?v=QD3AMmv13Q0

ERDOĞAN SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet kanadından bazı isimlerin sert tepki gösterdiği Erol Evgin, sonrasında geri adım atarak “Sözlerim yanlış anlaşıldı.” diyerek çark etmişti. Ancak Ardahan’ın Posof ilçesinde bir çobanın ülkenin durumuyla ilgili yaptığı konuşma, Erol Evgin’in o sözlerini yeniden gündeme getirdi.

“BU DA SANA KAPAK OLSUN”

Son derece isabetli yorumlarda bulunan vatandaş, “Bu da sana kapak olsun Erol Evgin” yorumlarını da beraberinde getirdi. Haberler.com

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.