Biltes Eğitim Kurumları ve Koruncuk Vakfı Arasında Anlamlı Güç Birliği!

Biltes Eğitim Kurumları ve Koruncuk Vakfı arasında imzalanan protokol ile Koruncukköy’lerde kalan eğitime erişimleri risk altındaki ortaokul ve lise seviyesindeki 5 kız öğrenciye, Biltes Eğitim Kurumları’nda bedelsiz eğitim öğretim hakkı sağlanacak.

Geliştirdiği önleyici, koruyucu ve iyileştirici hizmet modelleriyle, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarına barınma, eğitime erişim, danışmanlık hizmetleri sunmanın yanı sıra çocukların sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetler yoluyla sosyo-kültürel gelişimlerini destekleyen Koruncuk Vakfı ile okul öncesinden, üniversiteye kadar akademik başarıyı geliştirmenin yanında, öğrencilerin farklılıklara değer veren, onları küresel sorunlara karşı bilinçli, fark yaratan dünya insanları olarak yetiştirmeyi önemseyen Biltes Eğitim Kurumları, anlamlı bir iş birliğine imza attı. 9 Ağustos Salı günü Koruncuk Vakfı ve Biltes Eğitim Kurumları arasında imzalanan protokol ile Koruncukköy’lerde kalan eğitime erişimleri risk altındaki ortaokul ve lise seviyesindeki 5 kız öğrenciye, Biltes Eğitim Kurumları’nda bedelsiz eğitim öğretim hakkı sağlanacak ve onların sanatsal aktivitelerle kişisel gelişimleri desteklenecek. Çocuğun üstün yararı gözetilerek “Çocuk Hakları” ekseninde sürdürülecek iş birliği 2022-2023 eğitim öğretim döneminden başlayarak 4 yıl sürecek.

Biltes Eğitim Kurumları Kurucusu Can Uysal; “Binlerce çocuğun hayatında fark yaratmış Koruncuk Vakfı ile onların yarattığı etkiye ortak olmak için buluştuk. Çok heyecan duyduğumuz bu iş birliği ile Biltes Eğitim Kurumları, Koruncukköy’lerde kalan eğitime erişimleri risk altındaki 5 kız öğrenciye burs desteği sağlayarak eğitim yuvası olacak. Hep altını çizdiğimiz gibi Biltes Eğitim Kurumları’nın sağlam temelinin en önemli unsuru topluma fayda yaratmak ve topluma fayda yaratacak öğrenciler yetiştirmek. Kurumumuzun bakış açısını benimseyen ekibimiz ile bu bilinçle hareket ediyor, bu bilinci öğrencilerimize aşılıyor, öğrencilerimizin edindikleri bu bilinci alacakları ders kapsamında güçlendirerek birlikte doğru projeler hayata geçirmeye özen gösteriyoruz.” dedi.

Kız çocuklarının, sıcak bir aile ortamında eğitime erişmelerine ve hayata hazırlanmalarına imkân yaratmanın Koruncuk Vakfı’nınen öncelikli amacı olduğunu vurgulayan Koruncuk Vakfı Genel Müdürü Oya Aydınlık; “Koruncuk Vakfı olarak daha çok kız çocuğunun hayatına dokunmak, daha yüksek kalitede hizmet sağlayabilmek, onların eğitime erişimlerini güvenli ve sürdürülebilir şekilde desteklemek en önemli sorumluluğumuz. Bu sorumluluğumuza ortak olan kıymetli destekleriyle kız çocuklarımızın hayatında fark yaratan Biltes Eğitim Kurumları ailesine yürekten teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.