Bilecik Pazaryeri’nde köylülerden içme suyuna ‘imece’ çözüm

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde köy muhtarı ve köylüler yetersiz olan içme suyunu kendi imkanlarıyla tamamladı.

Pazaryeri Gündem / BİLECİK (İGFA) – Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık Köyü’nde yaz aylarında yetersiz olan içme suyuna köylüler buldukları kaynaktan hat çekerek su sorununu çözdü.

Köye uzaklığı 2,5 kilometre uzaklıkta buldukları su kaynağından kendi imkanlarıyla köye içme suyu hattı çeken köylüler su hattında da imece usulü kendileri çalıştılar.

Kendi imkanları ile içme suyunu getirdiklerini belirten Kınık Köyü Muhtarı İsmail Oruç, su hattının tüm masraflarının muhtarlık ve köylü vatandaşların desteği ile karşıladıklarını belirterek, “İşçiliğini köylüler olarak yaptığımız çalışma sonrasında köyümüzün içme suyu yeter hale geldi. İl Özel idaresi tarafından köyümüze yapılacak su deposu ile önümüzdeki günlerde köyümüzde su sıkıntısı yaşanmayacak köyü vatandaşlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.