Bandırma Füze Kulübü’nün hikayesi film oluyor

Daha önce yapımcılığını yaptığı yaptığı Ayla, Müslüm, Cep Herkülü: Naim ve Çiçero filmleriyle bilinen yapımcı Mustafa Uslu; yeni projesi için kolları sıvadı. Uslu, Türkiye’nin ilk uzay oluşumu olan Bandırma Füze Kulübü’nün hikayesini anlatacak.

Türkiye’nin ilk uzay oluşumu olan Bandırma Füze Kulübü’nün hikayesi film oluyor. Hikayeyi filmleştiren isim, yapımcı Mustafa Uslu. Hürriyet’in haberine göre, Uslu yeni filmi hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“1960 yılında The Washington Post gazetesi ‘Türkler uzayı istilaya hazırlanıyor’ diye manşet atmıştı. Biz işte o Türklerin başarısını milletimize anlatacağız. Filmimiz Mudanya’da çekilecek. Bütün Bandırma sokaklarının dekoru hazırlandı. Çok güzel bir proje olacak.”

ÜNLÜ İSİMLER ROL ALACAK

Filmin kadrosunda Alina Boz, Deniz Can Aktaş, Selen Öztürk ve Alican Yücesoy yer alacak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.