Balıkesir sallanıyor! 4,1’den sonra 4,7 büyüklüğünde bir deprem daha

Balıkesir’in Karesi ilçesinde saat 01.13’te yaşanan 4,1 büyüklüğündeki deprem sonrasında Karesi ve Susurluk ilçesi 20 kez sallandı. Karesi’de ikinci büyük deprem 4,7 büyüklüğünde saat 01.58’de kaydedildi. Deprem Bursa, Çanakkale ve İstanbul illerinde de hissedildi.

BURSA (İGFA) – AFAD’dan alınan bilgiye göre merkez üssü Balıkesir’in Karesi ilçesi olansaat 01.13’te meydana gelen 4,1 büyüklüğünde deprem sonrasında, ikinci büyük sarsıntı 45 dakika sonra 4,7 büyüklüğünde yaşandı.

blank

Saat 01.58’te kaydedilen deprem yerin 14,01 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Bursa’dan da kuvvetli şekilde hissedilen depremler, İstanbul ve Çanakkale’de de vatandaşları korkuttu.

Balıkesir’de ise vatandaşlar geceyi tedirgin geçiriyor.

blank

AFAD verilerine göre Balıkesir’in Karesi ilçesi merkez üssü olarak saat 01.13’te kaydedilen ilk deprem sonrasında itibariyle hemen hemen 1’er dakika arayla aynı bölgede 20 deprem daha kaydedildi.

Saat 02.08 itibariyle kaydedilen depremlerin 18’i Karesi ilçesi, 2’si Susurluk ilçesi merkez üssü olan 1,1 ile 3,0 büyüklükleri arasında kaydedilen depremlerin yaklaşık 10’ar kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.