Avrupa Süper Ligi’nde çatlak!

Avrupa Süper Ligi’nin kurucuları arasında olan Manchester City’nin ligden ayrıldığı, Chelsea’nin ise ayrılma hazırlığında olduğu iddia edildi.

İngiliz basınına yansıyan haberlerde, Avrupa Süper Ligi’nin kurucu 12 üyesinden biri olan Chelsea futbol takımının ligden çekilmek için belgeleri hazırlamaya başladığı iddia edildi. İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre ise, Manchester City, Avrupa Süper Ligi’nden ayrıldı.

İngiliz Sky News kanalın haberinde, Avrupa Süper Ligi’nin kurucu 12 üyesinden biri olan Chelsea futbol takımının ligden çekilmek için belgeleri hazırlamaya başladığı iddia edildi.

Kararın arkasında, taraftarın protestolarını göz önünde bulunduran Chelsea sahibi Roman Abramovich’in olduğu düşünülüyor.

İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre ise, Manchester City, Avrupa Süper Ligi’nden ayrıldı.

talkSPORT’un iddiasına göre, Avrupa Süper Ligi’nin kurucusu olan 12 futbol takımının bu gece ligi dağıtma konusunu ele almak üzere toplanması bekleniyor.

Guardian gazetesinin haberinde ise, konuya ilişkin şu ifadelere yer verildi:

“Chelsea’nin böylesi bir kargaşadan sonra iyiniyetli bir şekilde ligden ayrılan ilk takım olmasının ardından, diğer takımların da kendilerini buradan çok hızlı bir şekilde çıkarmanın yollarını arıyor olmaları bekleniyor. Hiç kimse, eve dönen son kişi olmak istemez.”

Avrupa Süper Ligi 12 takımla resmen kuruldu! Avrupa futbolunda tarihi kriz!

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.