Avrupa Birliği’nden Elon Musk’a Twitter uyarısı geldi

Avrupa Birliği, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ı satın almak üzere anlaştığı Twitter’ın yeni dijital kurallara uymak zorunda olduğunu belirtti. Kurallara uymaması halinde ağır para cezaları hatta bir yasaklama ile karşı karşıya kalabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Avrupa Komisyonu’nun iç pazardan sorumlu üyesi Thierry Breton, Twitter’ı satın alan Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ı, yeni dijital kurallara uymak zorunda olduğunu hatırlatarak uymaması durumunda ağır para cezaları hatta bir yasaklama ile karşı karşıya kalabileceğini söyledi.

Avrupa Komisyonu’nun iç pazardan sorumlu üyesi Thierry Breton, “Çevrimiçi taciz, korsan ürünlerin satışı, çocuk pornosu veya terör propagandası gibi konularda Twitter, ABD’de bulunmayan Avrupa’ya has düzenlemelerimize uymak zorunda” ifadelerini kullandı.

Satın alma sürecinde Musk’ın sosyal medya platformunda ifade özgürlüğü konusunda çok kararlı olma sözü vermesi Twitter’ın nefret söylemi ve propaganda üssü haline döneceği endişelerine yol açmıştı.

Breton sahibi kim olursa olsun Twitter’ın uygulamalarını Avrupa kanunlarına göre düzenlemek zorunda olduğunu belirtti.

TIME DERGİSİ, ELON MUSK’I KAPAK YAPTI

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.