Arif Erdem: Galatasaray’dan ayrılacağımı öğrenince ağladım

Emre Saygı’nın sosyal medya platformu Younow’dan canlı yayınlanan Türkiye’nin ilk interaktif Talk Show programı ‘Hadi Be’nin konuğu, Galatasaray’ın efsane isimlerinden eski milli futbolcu Arif Erdem oldu. Younow takipçilerinin ve Emre Saygı’nın sorularını cevaplayan Arif Erdem, samimi açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’dan Ayrılacağımı Öğrenince Ağladım

2005 yılında futbol yaşamını noktalayan Arif Erdem, uzun yıllar formasını giydiği Galatasaray’ın kendisiyle yollarını ayırmak istediği günün kendisi için dönüm noktası olduğunu belirtirken “Futbolu erken bıraktım. Özellikle Galatasaray’da çok erken bıraktım. Futbol oynamak için zamanım vardı. 14-15 yıl hizmet ettiğim Galatasaray’ın dışında, 6 ay süren bir İspanya maceram oldu.Onu da yapamadım geri döndüm. 32 yaşında Galatasaray’dan seni göndereceğiz dedikleri gece ‘Ben tamamıyla futbolu bırakıyorum’ dedim. Çok üzüldüm ve tüm gece ağladım. Düşünsene evinden ve ailenden daha fazla vakit geçirdiğin bir yerden kopmak zorunda kalıyorsun. 365 günün 300 gününü tesislerde ve kulübün içinde yaşıyorsun. Beni en çok üzen ise rahmetli Özhan Canaydın’ın bu haberi bana Bülent Tulum’la deklare etmesi oldu. 16 yılımı verdiğim, büyük başarılara imza attığım Galatasaray’dan böyle ayrılmak istemezdim. Gönül isterdi ki bir baba olarak gördüğümüz başkanımız Özhan Canaydın, her nerdeyse beni yanına çağırıp, ‘Evladım yeter bu kadar hizmet ettiğin öp elimi. Seninle yollarımız ayırdık’ deseydi. İnan hiçbir bu kadar ağrıma gitmezdi ve beni üzmezdi. Beni başka kulüplerden de aradılar. Fakat ben bu haberi bu şekilde aldığım için futbol oynamak istemedim. Sadece Galatasaraylı Arif olarak kalmayı tercih ettim’ dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.