Angelina Jolie’den Türkiye’ye büyük övgü

Hollywood yıldızı Angelina Jolie aralarında Türkiye’nin bulunduğu sayılı ülkenin mülteci krizinde büyük bir fedakarlık gösterdiğini söyledi.

Angelina Jolie mülteciler için uluslararası insani sistemin çöktüğünü söyleyerek “göç korkusu yaşayan ülkelerin kendilerini korumak için yarıştıklarını” ifade etti. BM Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi ise BBC’ye açıklamasında, “mülteci krizinin artık küresel bir mesele haline geldiğini” söyledi. Grandi göçmenleri kapıdan çevirmenin işe yaramayacağını da ekledi.

Mültecilere mali destek düşüyor Grandi, mülteciler için küresel desteğin oldukça düştüğünü söyledi ve “Yüzbinlerce mülteciye ev sahipliği yapan, savaşın yanındaki yedi-sekiz ülke mali desteğin yüzde 80-90’ini sağlıyor” dedi. Jolie konuşmasında dünyada 60 milyondan fazla insanın evlerinden sürüldüğünü ve bunun son 70 yıldaki en yüksek sayı olduğunu belirtti. Jolie, “Bu, dünyanın barışı ve güvenliği için çok endişe verici bir mesaj veriyor. Bir insanın yerinden edilmesinin ortalama süresi şimdi 20 yıl” dedi. Ünlü oyuncu, “Eğer komşunuzun evinde yangın varsa kapıları kitlemek sizi güvende tutmaz . Güç korkusuz olmakta yatar” diye konuştu..

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.