Akşamları Eğitim ve Eğlence Bir Arada

Kazımkarabekir Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerin dolu dolu bir yaz tatili geçirmesi için çok sayıda kurs açmasının yanı şıra öğrencilerin ailelerinin ve ilçe halkının güzel bir akşam geçirmesi, farklı konularda eğitim desteği vermek hedefiyle ilçede açık hava sineması ve eğitim etkinlikleri düzenlemeye başlıyor.

Etkinliklerin ilki 29 Temmuz 2022 Cuma akşamı saat 20:00’da Piri Reis İlkokulu bahçesinde bütün ilçe halkına ve her kademedeki bütün öğrencilerimize yönelik olarak düzenlenecektir.

Etkinliğe İlişkin olarak Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit “Kazımkarabekir eğitim camiası olarak öğrencilerimizin akademik, sosyal ve kültürel açıdan gelişmelerine büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda yaz tatilinde ilçemizde çok sayıda kurs ile öğrencilerimize ulaşıyoruz. Bir diğer önem verdiğimiz husus ise öğrenci velilerimizin ihtiyaç duyduğu rehberlik ve eğitim desteklerini sağlamak. Bunun içinde velilerimizi evlerinde ziyaret edip yardımcı olmaya çalışıyor, talep ettikleri eğitimleri açtığımız kurslar ile veremeye çalışıyoruz.

İlçemizde düzenleyeceğimiz açık hava sineması ve eğitim etkinlikleri ile öğrenci ve velilerimizin güzel bir akşam geçirmesinin yanı sıra onlara eğitim desteği de vereceğiz.

ÇOCUĞUM İÇİN NE YAPABİLİRİM?

Etkinlikte kuracağımız rehberlik masasında rehber öğretmenlerimiz ailelerin taleplerine cevap verecek. Çocuğum için ne yapabilirim? Üst öğrenime nasıl hazırlamalıyım? Yaz tatilini verimli hale nasıl getirebilirim? Aile içi iletişim nasıl olmalıdır? Gibi merak ettikleri soruların cevabını birlikte bulacağız. Çocuklarımızın her anlamda en iyi şekilde yetişmesi için ailelerimiz öğretmenlerimiz el birliğiyle gayret göstereceğiz.

İLÇEMİZDE VATANDAŞLARIN EN AZ LİSE MEZUNU OLMASINI HEDEFLİYORUZ

Gerek yaptığımız ev ziyaretlerinde gerekse düzenlediğimiz etkinliklerde vatandaşlarımızı bilgilendirerek öğrenim hayatı yarıda kalmışları tekrardan devam etmelerini sağlamak amacıyla açık öğretim okullarımız hakkında bilgilendiriyoruz.

Açık hava sineması ve eğitim etkinliğinde de Halk Eğitimi Merkezimizle kuracağımız açık öğretim bilgilendirme masası ile vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz. Merak ettikleri soruları cevaplayacağız. Bilgilendirme broşürleri dağıtacağız. Bu sayede vatandaşlarımızı açık öğretim ortaokulu ve açık öğretim lisesine kaydederek ilçemizde vatandaşların en az lise mezunu olmasını sağlayacağız.

Etkinliğimizin ilki olacak Piri Reis İlkokulu’nda hazırlık aşamasında birlikte koşturduğumuz okul yöneticilerimiz Fatih Çetin ve Şeyma Uyar’a, yardımcı personelimiz Aysın Çetin ve Murat Erkılıçoğlu’na teşekkür ederim.

Öğrencilerimize, velilerimize ve ilçe halkına katkısın olacağına inandığım açık hava sineması ve eğitim etkinliğine bütün ilçe halkını davet ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.