Akbank Sanat Dans Atölye’sinde “Beyoğlu Kültür Yolu’nda Dans Hep Var” Performansı

22 yıldır çağdaş dans alanında Türkiye’den ve yurtdışından farklı dans sanatçılarına, koreograflara ve eğitmenlere sahne imkanı veren Akbank Sanat Dans Atölyesi tarafından hayata geçirilen “Dans Hep Var” performansları 28 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen “Beyoğlu Kültür Yolu Festivali” kapsamında “Beyoğlu Kültür Yolu’nda Dans Hep Var” performanslarını sanatseverlerle buluşturuyor.

Müziği “Başar Ünder”e ait olan dans projesi Kuledibi Açık Sahne’de canlı performans ve Şişhane Meydan Açık Sahne’de video performans olarak yer alacak.

Video Performans

10 dakikalık video performans 10 dansçının Beyoğlu Kültür Yolu rotasında; Galataport’ta başlayan ve Akbank Sanat’ta sona eren dans yolculuğunu izleyicilerle paylaşacak.

Dansçılar: Berk Can Ceylan, Buse Deprem, Ekin Ançel, Elif Okyay, Meriç Çukurova, Sefa Özen, Taner Güngör, Süda Köse, Ufuk Fakıoğlu, Zeynep Duman

Müzik: Başar Ünder

Video Tasarım: Görsel Çözüm

Canlı Performans

10 Haziran Cuma günü saat 16.00 ve 19.00 temsillerinde gerçekleşecek performans, Gizem Bilgen danışmanlığında, festival için hazırlanan video performanstan ilham alarak dansçıların kültür yolu dans yolculuğunu seyircilerle sahnede paylaşacak.

Tarih: 10 Haziran Cuma

Saat: 16.00 ve 19.00 (12 dakika)

Mekân: Beyoğlu Kültür Yolu Festivali /Kuledibi Açık Sahne (Galata)

Dansçılar: Balca Kızılkaya, Berk Can Ceylan, Ekin Ançel, Meriç Çukurova, Sefa Özen, Taner Güngör, Tuğçe Göncü, Ufuk Fakıoğlu

Müzik: Başar Ünder

Koreografi Danışmanı: Gizem Bilgen

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.