ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin çalınan bilgisayarı Rusya’ya satılacak iddiası

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin bilgisayarı Trump destekçisi Riley June Williams adlı kişi tarafından çalındığı ve Rusya’ya satılacağı iddia edildi.

ABD’de Kongre binasına yönelik baskının ardından yeni bir iddia tartışılıyor.

6 Ocak’ta gerçekleşen baskın sırasında Riley June Williams adlı bir Trump destekcisi, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin dizüstü bilgisayarını çalarak Rusya’ya satmayı planladığı öne sürüldü.

İddiayı ortaya atan Williams’ın eski sevgilisine göre, 22 yaşındaki Williams, Pelosi’nin bilgisayarını Rusya’daki bir arkadaşına göndermeyi planlarken, Rusya’daki arkadaşının ise bilgisayarı Rus İstihbarat Servisi’ne teslim edecekti.

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ,Trump destekçilerinin Kongre binasını basmasına ilişkin soruşturmayı yürütürken ortaya atılan yeni iddiayı araştırıyor.

WİLLİAMS’DAN HABER ALINAMIYOR

Kongre baskınına katıldığı gerekçesiyle ceza alması beklenen Williams “casusluk” ve “vatana ihanet” suçlaması ile karşı karşıya kalabilir.

Williams’tan olayın ardından haber alınamazken annesi, Williams’ın çantasını hazırlayıp evi terk ettiğini söyledi.

FBI ise, konuya ilişkin açıklamasında, Pennsylvania’da annesiyle birlikte yaşayan Williams’ın kayıtlı adreste olmadığı, telefon numarasından ulaşılamadığı ve sosyal medya hesaplarını da kapattığı duyuruldu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.