25 gün kimseyle konuşmadı! Gül Sunal’dan Kemal Sunal’ın askerlik anıları

Gül Sunal, eşi Kemal Sunal’ın askerlik anılarını anlattığı Youtube kanalında Sunal’ın çok geç askere gittiğini asker arkadaşları tarafından çok sevildiğini ve komutanın ünlü aktörle konuşma yasağı getirdiğini, Sunal’ın 25 gün kimseyle konuşmadığını söyledi. O dönem Davaro filmi için Sunal’ın askerden bir ay izin aldığını aktaran Gül Sunal “Askeriyeden izin alıp Kartal Tibet’le Davaro filmini Antalya’da çekti. 1 ay izin verdiler Kemal’e film çekebilmesi için” diye konuştu.

Gül Sunal, 2000 yılında vefat eden eşi Kemal Sunal’ın askerlik anılarını YouTube kanalında “Kemal Sunal’ın Askerliği” adlı bir videoyla anlattı.

blank

Gül Sunal sözlerine “Kemal önce üniversite arkadan tiyatro sinema derken askerliği geciktirmiş. Bayağı bir geç yaşta askerlik yaptı. Ben ona hep ‘okuttum seni, askerliğini yaptırdım, bir doğurmadığım kaldı’ diyordum” diyerek başladı.

’25 GÜN KİMSEYLE KONUŞMADI’
Usta aktörün Ankara’da askerlik yaptığını belirten Gül Sunal o yıllara dair şunları söyledi:

Kemal, çok sevilen bir aktördü. Asker arkadaşları etrafını sarıyorlardı. Kemal de utangaç olduğu için ‘düzeni bozan ben olmayayım’ diye çok dikkat ediyordu. Komutan da askerlere Kemal ile konuşma yasağı getirmiş. Kimseyle konuşmadan 25 günü tamamladı. Yemin töreninden sonra Ankara Bando Mızıka Bölümü’ne geçti. O bölümde arkadaşlarıyla sahne çalışmaları yapıp Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki orduevlerine gidiyorlardı.

Kemal Sunal askerliğini Ankara’da yaptı.

‘DAVARO’ İÇİN 1 AY İZİN ALDI
Gül Sunal eşi Kemal Sunal’ın askerlik döneminde “Davaro” filminde rol aldığını da anlattı. Kartal Tibet’in yönetmenliğinde 1981 yılında çekilen film için özel izin alındığını belirten Gül Sunal “Askeriyeden izin alıp Kartal Tibet’le Davaro filmini Antalya’da çekti. 1 ay izin verdiler Kemal’e film çekebilmesi için. Biz de Ali ile yanına gittik, çekim sürecinde yanında kaldık. Davaro en sevdiğim filmlerindendir” diye konuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.