2 yıl hapis… Erhan Çelik’e ‘Gülben Ergen’ şoku!

Erhan Çelik’e ‘kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek’ suçundan ceza verildi.

Şarkıcı Gülben Ergen ile eski eşi Erhan Çelik arasında devam eden bir dava daha sonuçlandı. Çelik’e ‘kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek’ suçundan 2 yıl hapis cezası verildi. Hükmün açıklanmasını geri bırakan mahkeme, Çelik’in 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına da hükmetti.

Erhan Çelik’in sosyal medyadan paylaştığı fotoğraflar nedeniyle Gülben Ergen’in şikayeti üzerine, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Çelik hakkında “Zincirleme suretiyle özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek” suçundan 2 buçuk yıldan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açmıştı.

İstanbul Anadolu 48. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya Gülben Ergen’in avukatı Emek Emre ve Erhan Çelik’in avukatı Zühal Akbel katıldı.

Mahkeme, Erhan Çelik’e ‘kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek’ suçundan 2 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, Erhan Çelik’in kişilik özelliklerini, tutum ve davranışlarını göz önünde bulundurarak mahkumiyet hükmünün geri bırakılmasına karar verdi.

Mahkeme, Erhan Çelik’in 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına da hükmetti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.