gazetemag tv

Uluslararası medya kuruluşları Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ni böyle gördü

Uluslararası medya kuruluşları, İstanbul Yenikapı’da düzenlenen tarihi Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ni son dakika haberi olarak duyurdu. 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla meydanları dolduran ve o günden bu yana demokrasi nöbetini kararlılıkla sürdüren milyonlar, bugün İstanbul Yenikapı’da Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde buluştu. Uluslararası haber ajansları ve internet siteleri, tarihi mitingi, son dakika gelişmeleriyle ayrıntılı olarak abonelerine ulaştırdı.

Alman Deutsche Welle, manşetinde “İstanbul’da dev gösteri” ifadesini kullandı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısının yanıt bulduğunu belirtti.

BBC ise haberi “İstanbul’da darbe karşıtı dev miting” manşetiyle verdi. Kalabalığın Türkiye’nin en büyük şehrinde, darbeye karşı toplandığını duyurdu.

İngiliz The Guardian gazetesinin internet sitesinde, mitinge ait çok sayıda fotoğraf yer aldı. İktidar ile muhalefet buluşmasına dikkat çekildi.

Al Jazeera English de mitingi, ‘Türkiye mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve muhalifler birleşti’ başlığıyla sundu.

Reuters haber ajansı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından bölümleri abonelerine duyurdu. Cumhurbaşkanı’nın Almanya’ya gösterdiği tepkiyi ve idam cezası ile ilgili açıklamaları flaş haber olarak geçti.

Associated Press haber ajansı da, mitinge milyonların katıldığını vurguladı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.