Ücretsiz hizmet vereceğini duyuran BluTV, yoğun ilgi nedeniyle çöktü

Hafta sonu uygulanacak ve toplam 56 saat sürecek kısıtlama öncesi ücretsiz hizmet vereceğini duyuran BluTV, yoğun ilgi nedeniyle çöktü.

Yerli dizi ve film izleme platformu BluTV resmi Twitter hesabından, koronavirüsle mücadele kapsamında hafta sonu uygulanacak kısıtlama nedeniyle izleyicilerine içeriklerini ücretsiz sunacağını duyurdu. Açılamaya göre platforma, 4 Aralık Cuma akşamı 21.00 ve 6 Aralık Pazar akşamı 23.59 saatleri arasında ücretsiz erişim sağlanacak.

BluTV özel yapımları, yüzlerce yerli, yabancı dizi ve filmler ücretsiz

BluTV’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada “Bu hafta sonu her yer kapalı ama BluTV açık! BluTV özel yapımlarını, yüzlerce yerli, yabancı dizi ve filmleri bu hafta sonu ÜCRETSİZ izleyebilmek için #EvdeBluşalım. Detaylar cuma günü sizlerle” denildi.

BLUTV ÇÖKTÜ

Koronavirüs ile mücadele kapsamında, tüm hafta sonunu kapsayan sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla birlikte, BluTV’ye girmeye çalışan kullanıcılar “Üzgünüz, şu an hizmet veremiyoruz” uyarısıyla karşılaştı.

BluTV’den yapılan açıklamada, “Küçük bir sorun var, çözmeye çalışıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Yaşanan sorunun ise ne zaman sona ereceği bilinmiyor.

BLU TV ÜCRETSİZ NASIL İZLENECEK?

Hafta sonu geçerli olacak ücretsiz erişim kampanyasından faydalanmak isteyen internet kullanıcıları, Blu TV’nin internet sitesine e-posta adreslerini girerek bir kod alacaklar. Bu kod ile de hafta sonu boyunca Blu TV’deki tüm içerikleri ücretsiz bir şekilde izleyebilecekler.

GazeteMAG Arşiv Haberler