Tunceli Hozat ‘Abluka’sında teröre büyük darbe

İçişleri Bakanlığı’nın sürdürdüğü Eren Abluka-7 Operasyonu kapsamında PKK terör örgütüne büyük darbe vuruldu.

ANKARA (İGFA) – İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan Eren Abluka-7 kapsamında PKK terör örgütüne yönelik operasyonlar halkın da desteğiyle inançlı ve kararlı bir şekilde sürüyor.

Tunceli’de Eren Abluka-7 operasyonları kapsamında, örgütün deposu bulundu, çok sayıda silah mühimmatı ve 5 tonun üzerinde gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bakanlıktan alınan bilgiye göre Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde, Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca, yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Tunceli-Hozat ilçesi Aliboğazı bölgesinde, 26 Mayıs 2022 tarihinde icra edilen operasyonda, tespit edilen sığınak içerisinde; 40 adet 7,62×39 mm çapında Kaleşnikof Piyade Tüfeği mühimmatı, 2 adet Kaleşnikof Şarjörü, 72 adet mutfak tüpü, 210 lt mazot, 160 lt benzin, 200 adet pil, 6 adet kuzine sobası, 28 takım leşker kıyafeti, 200 metre leşker kumaşı, 10 adet uyku tulumu, 200 adet battaniye ile 5 tonun üzerinde muhtelif gıda, yaşam malzemesi ile giyim, tıbbi ve inşaat malzemesi ele geçirildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.