TÜGİAD Bursa’dan OİB’e hayırlı olsun ziyareti

TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Ahmet Parseker ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’ne (OİB) ikinci kez başkan seçilen Baran Çelik’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

BURSA (İGFA) – TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’ne (OİB) ziyaret gerçekleşti.

TÜGİAD heyeti, kısa bir süre önce OİB’e yeniden Yönetim Kurulu Başkanı Seçilen TÜGİAD Bursa Şubesi Geçmiş Dönem Başkanları’ndan Baran Çelik’e hayırlı olsun dileklerini iletti. Ekonomi ve ihracat konusunda karşılıklı fikir alışverişi ile gerçekleşen görüşmede Bursa ekonomisi de masaya yatırıldı. İhracattaki fırsatların da gündeme geldiği ziyarette, e-ticaret, dijitalleşme ve blockchain konuları da ele alındı.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Parseker, TÜGİAD’ın geçmiş dönem başkanlarından Baran Çelik’in Türkiye’nin en önemli kuruluşlarından OİB’e ikinci kez Yönetim Kurulu Başkanı seçilmesinin gurur verici olduğunu söyledi.

Türkiye ekonomisine 2021 yılı baz alındığında 25,3 milyar dolarlık katkı sağlayan OİB’in çalışmalarını bizler de yakından takip ettiklerini kaydeden Parseker, “Küreselleşen dünyada ihracat odaklı büyüme her geçen gün daha çok önem kazanıyor. Nisan ayında 23,4 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek nisan ayı ihracat rekoru kırıldı. Yeni rekorların gelmesi, ülke ekonomisinin kalkınması adına TÜGİAD olarak var gücümüzle üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.