ŞOK! 26 yaşında olduğuna kimse inanmıyor

“40 yaşında ama 20 gibi görünüyor” gibi haberlerin hepsini unutun! Birazdan bunun tam tersini okuyacaksınız.

Bu öykünün kahramanı henüz 26 yaşında ama neredeyse 30 yaş daha büyük görünüyor.

İşte nadir bir hastalığa sahip olan Sara Geurts’un ilginç öyküsü.

blank

ABD’nin Minnesota kentinde yaşayan Sara Geurts, henüz 26 yaşında olmasına rağmen vücudunun hemen hemen her yeri sarkmış durumda. Yani olduğundan en az 30 yaş hatta belki de daha büyük görünüyor.

Genç kadının böyle görünmesine neden olan ise Ehlers- Danlos sendromu denilen ve derinin erken yaşta sarkıp kırışmasına neden olan bir hastalık.

Buna rağmen Sara Geurts, tıpkı büyük beden ya da fiziksel açıdan geleneksel “güzel” kalıbına uymadığı halde moda dünyasında söz sahibi olan modelleri örnek almış ve tıpkı onlar gibi kariyer yapmak istiyor.

Ehler Danlos Sendromu bir tür genetik hastalık. Anne ya da babadan geçiyor. Bu sendroma yakalanan kişilerde deri yumuşak, ıslak ve süngerimsi bir görünümdedir. Aşırı elastik olduğundan da kolay ve fazlaca gerilebilir.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.