ŞOK! 136 ünlünün tapu bilgileri sızdırıldı

İstanbul’da bir tapu müdürlüğünde çalışan iki görevli Aleyna Tilki, Hülya Avşar, Yıldız Tilbe, Sinem Kobal, Şeyma Subaşı, Engin Altan Düzyatan, Berrak Tüzünataç gibi birçok ünlü ismin yer aldığı 136 kişinin bilgilerinin sızdırıldığı iddia edildi.

İstanbul’daki bir tapu müdürlüğünde büyük bir skandal yaşandı. Kamuda çalışan iki görevlinin 136 ünlünün taşınmazlarını sorgulayarak elde ettikleri bilgileri yetkisiz kişilerle paylaştıkları iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Ünlü isimlerin nüfus kayıtlarının da paylaşıldığı öne sürüldü.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan adli soruşturmada Rıza K. ve Yusuf D. isimli tapu memurlarının yetkileri olmadığı halde 136 ünlü ismin taşınmaz mülk ve nüfus kayıtlarına ulaştıkları belirlendi. Şüpheliler hakkında kişisel verilerin ele geçirilmesi suçundan 6 yıla kadar hapis talep edildi.

Görevlilerin ayrıca gayrimenkullerini kontrol ettiği 43 ünlünün TC kimlik numarasını alarak Nüfus ve Vatandaşlık Portalı’ndan eş, anne, baba, kardeş incelemesi yaptığı belirlendi. Şüphelilerin bu uygulamayı defalarca yaptığı ortaya çıkarken, Rıza K. ve Yusuf D.’nin Manavgat ve Beşiktaş Tapu Müdürlüğüne de erişim sağlayarak satışı yapılan gayrimenkullerin bilgilerini aldıkları belirlendi.

Haklarında araştırma yapılarak bilgileri sızdırılan 136 ünlü arasında yer alan bazı isimler şöyle: Bensu Soral, Sinem Kobal, Mazhar Alanson, Serdar Ortaç, Yasmin Erbil, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Engin Altan Düzyatan, Hülya Avşar, Yıldız Tilbe, Bade İşçil, İrem Sak, Simge Sağın.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.