Sıla, “ON’dan Kalan Şarkılar”la geliyor

Türk pop müziğinin başarılı şarkı yazarı ve yorumcusu Sıla, müzik kariyerinde 10 yılı geride bırakırken “ON’dan Kalan Şarkılar”la müzikseverlerle buluşuyor.

Sony Music Türkiye etiketiyle çıkan ve 12 yeni şarkıdan oluşan “Mürekkep” albümüyle müzik listelerinde zirveden inmeyen, biletleri günler öncesinde biten konserleriyle binlerce dinleyiciyle buluşan, hatta bu yıl gerçekleştirdiği “Heybeden Şarkılar” konser dizisiyle de büyük beğeni kazanan Sıla’nın 10 yıllık hikayesi şarkılarda hayat bulacak.

23 ve 30 Ekim ile 6 ve 13 Kasım’da TIM Show Center Maslak’ta “ON’dan Kalan Şarkılar” ile dinleyiciyle buluşacak olan Sıla, bu konsere özel sürprizleriyle de dinleyiciye doyumsuz bir konser şöleni sunacak. 10 yılda altı albüm ve sayısız hit şarkıya imza atan sanatçı, “ON’dan Kalan Şarkılar”da kendi şarkılarının yanı sıra sürpriz eserlere de yer verecek.

Sıla’dan mesaj…

“-her şeyden biraz kalır-
diyor birileri, çoğulluk haklılıktır.
kavanozda biraz kahve,
kutuda biraz ekmek,
insanda biraz acı. “ der şair. her şeyden biraz kaldı bende de. en çok da on’dan kalana olacak cümlelerim. bir kere ne olduysa oldu çok şarkı oldu. hep şarkı oldu, hep şiir oldu. çocuklar okullarından mezun oldu, evler değiştirdik, sevgililer, eşler, işler değiştirdik. aşık olduk. gidenler oldu, araflar oldu, kalan sağlar bizim oldu, sınavlar verdik, özlemler arttı, jüpiter bu ay tekrar akrep burcuna geldi, televizyona daha az bakar olduk, fotoğraflara daha çok. zamanın nasıl geçtiğine inanamadık. daha dün gibi dediğimiz her şey on’dan kalan oldu. kalbim elimde yaşadım her zaman, hem size hem kendime ses oldum, saz oldum, söz oldum. siz de aldınız beni size kattınız. hoş geldik, hoş gördük. beraber oturduk sofralara, dans ettik, gözyaşı olduk, omuz ya da bi kahkaha… evine bıraktık o kızı, kapının önüne koyduk oğlanı. aşk ettik, meşk ettik, rest çektik. belki istifa ettik, yalnızlığımızı bölüştük, mutluluklarımızı çoğalttık, iki ayağımızın üstünde durduk en çok da. tahmin edebildiğimizden daha çok anımızda olduk belki. ben hep duydum sizi. siz de beni…
son on yılda ne olduysa hepsini konuşacağız o akşamlar…

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.