Seren Serengil: 4-5 ay sonra kemiklerim kırılmaya başlayacak

Zayıflamak için geçirdiği mide ameliyatı sonrası çok hızlı kilo kaybı yaşayan ve ardından Dumping Sendromu’na yakalanan şarkıcı Seren Serengil, siroz tehlikesinden bahsetti. Serengil, ”Geri dönüşüm ameliyatını olsam risk var, olmasam 4-5 ay sonra kemiklerim kırılmaya başlayacak” dedi.

Beyaz TV’de yayınlanan ‘Söylemezsem Olmaz’ programında yorumculuk yapan şarkıcı ve oyuncu Seren Serengil, hızlı bir şekilde kilo kaybetmesine neden olan mide ameliyatını kabul etme nedenini açıkladı. Midenin bir bölümünün ya da tamamının alındığı ameliyatlar veya gastrik bypass operasyonu sonrası ortaya çıkabilen ve midenin çok hızlı boşalması ile karakterize bir semptom olarak bilinen Dumping Sendromu’na yakalanan Serengil, canlı yayında siroz tehlikesinden bahsederek sevenlerini üzen bir haber verdi.

‘ZAYIFLAMA HIRSIM BU NOKTAYA GETİRDİ’

Dumping Sendromu nedeniyle zor günler geçiren Serengil’in açıklamaları şöyle:

“Bazen çok önem verdiğimiz şeylerin gerçekten çok ciddi bir şey yaşadığımız zaman ne kadar önemsiz olduğunu anlıyorsunuz. Kilo takıntısı olan bir kızdım, çocukluğumdan beri kiloyu hiç sevmiyordum.

“Çocuk sahibi olmak istedim, yıllar içerisinde hormon tedavilerimi oldum. Şiştim şiştim, her seferinde çocuk sahibi olamadım. Çok büyük bir tramvaydı bunlar. Sonrasında bu zayıflama ve bir daha kilo almama hırsım beni bu geldiğim noktaya getirdi.

“Mide ameliyatı olmuştum, bunda bir problem yaşamadım. Ancak sonra yaptırdığım ameliyat çok agresif bir ameliyatmış. Meğer o ameliyatın en yapılmaması gerekeni yapılmış. Hani 250–300 kilolara çıkıyorsun da ölmek üzeresin, son çıkış olarak bu ameliyatı yapıyorlar.

Ben bu ameliyata gittiğimde, doktor bana uygulanabileceğini söyledi ama ben 70 kiloydum. Yani 70 kilo bir hastaya bu ameliyatın yapılmaması gerekiyormuş. Karaciğer yağlanmam vardı ama üst boyutta değildi. Bu ameliyatı olduktan iki ay sonra fenalaşmalarım başladı.

Çok yemek yiyorum ama neresi kesildiyse bağırsağımın, doktorumla asla konuşamadığım için ve videosunu bize vermediği için… Yemek yiyorum ama iyi enzimleri vücut almıyor. Yani ne yersem yiyeyim yaramıyor.

Son gittiğim doktor ‘Bu durumu geriye döndürmemiz gerekiyor’ dedi ama geriye döndürmekte çok zor şu anda, her şey çok zor. Bu ameliyatın hayati riski olduğunu söylediler.

Bu ameliyatı olmasam 4-5 ay sonra kemiklerim kırılmaya başlayacak ve zaten karaciğer yetmezliğinden siroz olacağım. Zaten ölüp beni kaybedeceksiniz. Geri dönüşüm ameliyatını yapmak zorundayım. Hayat doluyum, iyileşmek istiyorum.”

SEREN SERENGİL KARACİĞERİNİ KAYBETMEK ÜZERE

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.