Selena Gomez, Çin merkezli oyun şirketine 10 milyon dolarlık tazminat davası açtı

Şarkıcı Selena Gomez, bir oyunda sanal benzerini izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle Çin merkezli oyun şirketine 10 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

Variety’nin haberine göre; davalı olan oyun, kullanıcılarına sanal ünlülerle sanal alışverişe çıkma şansı veriyor.

Oyunun açıklamasında, “En güzel model ve ünlülerle; Gigi, Beyonce, Taylor ve daha fazla ismin benzerleriyle etkileşime geç, birçoğu sana uğrayıp moda tavsiyelerini alacak!” ifadeleri yer alıyor.

Bu isimler arasında yer alan Gomez ise oyundaki karakterlerden birinin açıkça kendisine benzediğini ve herhangi bir mobil oyunda benzerinin kullanılmasına izin veren bir anlaşma yapmadığını iddia etti.

Dava dilekçesinde; Gomez’in gençlik için bir rol model olarak hedeflerini ve imajını geliştirecek şekilde tüm iş fırsatlarını dikkatlice değerlendirdiği ifade edildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.