“Şehzade’nin Sıra Dışı Dünyası: Abdülmecid Efendi” sergisi uzatılıyor.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde, Sabancı Holding’in katkılarıyla devam eden, Osmanlı’nın son veliahdı ve son halifesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin de seçtiği ilk ve tek halife olan Abdülmecid Efendi’nin sanatını kapsamlı bir bakış açısıyla ele alan “Şehzade’nin Sıra Dışı Dünyası: Abdülmecid Efendi” sergisi, gördüğü büyük ilgi nedeniyle 3 Temuz Pazar gününe kadar uzatıldı.

Önemli bir ressam olmanın yanı sıra hat, müzik ve edebiyat ile ilgilenen, pek çok sanatçının ve kurumun da hâmiliğini üstlenmiş Abdülmecid Efendi’nin çoğu ilk kez yan yana gelmiş eserlerinden oluşan “Şehzade’nin Sıradışı Dünyası: Abdülmecid Efendi” isimli sergide tabloların yanı sıra Şehzade’nin yazdığı mektuplar, bilinmeyen aile fotoğrafları, Bağlarbaşı’ndaki köşkünde ağırladığı sayısız yemeğe ait davetiye ve menüler, nadir belge ve fotoğraflar, sanatçı ve sanat hâmisi olarak yer aldığı sergilere ait broşür ve kataloglar, sık sık gittiği konser ve tiyatro bilet ve programları ile hakkında çıkan gazete haberleri de yer alıyor.

Sabancı Holding’in katkılarıyla gerçekleştirilen “Şehzade’nin Sıra Dışı Dünyası: Abdülmecid Efendi” sergisi 3 Temmuz Pazar gününe kadar pazartesi hariç 10.00 – 18.00, cumartesi 10.00 – 20.00 saatleri arasında SSM’de ziyaret edilebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.