Seferihisar’a Millet Bahçesi Geliyor

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, TR35 ekranlarında Eylül Özdemir’in sunduğu “Söz Meclisten İçeri” programına konuk oldu. Eylül Özdemir’in sorularını yanıtlayan Başkan Aydın, Seferihisar’a 60 bin metrekarelik bir Millet Bahçesi yapılacağını söyledi.

Canlı yayınlanan programda Eylül Özdemir’in sorularını cevaplayan AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, bir yıldır üzerinde çalıştıkları Millet Bahçesinin projesini Seferihisar’ı ziyaret eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sunduklarını ve onay aldıklarını söyledi. Başkan Aydın, Seferihisar’ın Sığacık Mahallesi Girlen bölgesinde yıllardır atıl durumda olan alanın Seferihisar’ın en büyük sosyal alanı olacağını ve bir an önce hayata geçmesini heyecanla beklediklerini ifade etti. Millet Bahçesi hakkında detay veren Aydın, “Girlen’de yapılacak Millet Bahçesi, büyük bir yeşil alanı, sosyal donatıları, keyifli vakit geçirilecek aktivite alanları ve yelken sporu için bir tesisin de içinde olacağı 60 bin metrekarelik donanımlı bir alan olacak. Burası için Seferihisar’ın kalbi diyoruz ve Seferihisar’ın kalbine hemşehrilerimizin nefes alacakları bir alan yapacağız” diye konuştu.

Seferihisar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yatırım almıyor
Eylül Özdemir’in Seferihisar’daki altyapı sorunlarını sorması üzerine yol sorununun bir türlü çözülemediğini dile getiren Başkan Aydın, “2022 yılında yaşadığınız kentteki en büyük sorunun bozuk yollar olması çok üzücü bir durum. Seçim biteli 3 yılı geçti ama bunun düzeltilmesiyle alakalı hala bir irade gösterilemedi” ifadelerini kullandı. Özdemir’in bu konuda Seferihisar Belediye Başkanı’nın da katılarak cevap verebileceğini söylemesi üzerine konuşan Başkan Aydın, “Programınıza Seferihisar Belediye Başkan’ımızla birlikte katılalım. İlçemizin menfaatine olacak her projede birlikte çalışalım” dedi. Seferihisar Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesinden yatırım almadığını dile getiren Aydın,“Şuan ki Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer, Seferihisar Belediye Başkanı olduğu dönemde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yeterince destek alamadıklarını dile getiriyordu. Sayın Soyer İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı oldu ve seçimin üzerinden üç yıl geçti ama hala ilçemize en ufak bir yatırımı yok. Seferihisar’daki hemşehrilerimiz Aziz Kocaoğlu döneminde ilçemize yatırım gelmediğinden şikâyetçiydi, fakat Tunç Soyer dönemi de hiç iç açıcı değil” dedi.

“Seferihisar bizim evimiz” diyen Başkan Aydın, “Biz evimize gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak istiyoruz. Seferihisar’da yaşayanlar olarak bu durumdan çok muzdaripiz. Kışın çamurdan etkileniyorduk, yaz geldi şimdi de toz sebebiyle kapı pencere açamıyoruz. Ben üç buçuk yıldır AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı olarak görev yapıyorum, her şeyden önce Seferihisar’da yaşayan bir vatandaşım. Şunu gördüm ki eğer biri bulunduğu yer için bir şeyler yapmak istiyorsa bir şekilde yapıyor” diye konuştu.

Seferihisar’ın spor potansiyelini geliştirmek için projeler geliştirdiklerini söyleyen Başkan Aydın, “Yıllar önce yapılan ve belediye tahsisli bir alan olan Ürkmez Şehit Osman Koç Stadı tahsis süresi bittikten sonra kaderine terk edildi. Şehidin adını taşıyan ve önemli bir kaynak olan bu alanın atıl halde olması çok üzücü. Bununla ilgili onayımızı da aldık çok yakında Ürkmez’e şehidimizin adına yakışır bir spor tesisi kazandıracağız” dedi.

Seferihisar sporuna kazandırdıkları tesisler hakkında bilgi veren Başkan Aydın,“Seferihisar’a uzun yıllar hizmet eden İzzet Gül Stadı’nı geçtiğimiz sene bakımdan geçirip iyileştirme çalışması yapmıştık. Bu alan içinde artık ihtiyacı karşılayamayan bir spor salonumuz var. İnşallah 3 ay içinde bu salon yıkılıp yerine daha modern ve ilçemize yakışan güzellikte yeni bir spor salonuyapılacak” diyerek yeni spor salonunun müjdesini verdi.

Urla Belediyesi Spor Kulübü ile gerçekleştirdiği mücadeleyi kazanarak Play-Off’a hak kazanan Sakin Şehir Seferihisar Spor Kulübü’nü tebrik eden Başkan Aydın, “Seferihisar’da spordan bahsetmişken dün İzzet Gül Stadyumu’nda, Urla Belediyesi Spor Kulübü’nü yenerek bir üst gruba çıkmak için Play-Off’a hak kazanan takımımızı da tebrik ediyorum” diye konuştu.

Seferihisar’da bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi Necat Hepkon Spor Bilimleri Fakültesi’nin çok önemli bir değer olduğunu söyleyen Başkan Aydın, “Şuan 600 civarında öğrencimiz var. Bu birkaç yıl içinde 2-3 bine ulaşacak. İnşallah üniversitemizi daha da geliştirerek tarım ve turizmin yanında Seferihisar’ı bir spor ve eğitim merkezi haline getireceğiz. Sporun kalbi Seferihisar’da atacak” dedi.

Ulamış ve Payamlı’ya yakın zamanda birer anaokulunun temelinin atılacağının da müjdesini veren Başkan Aydın, eğitime önem verdiklerini ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın Seferihisar’da eğitim ihtiyaçları konusunda diğer bakanlık ve kurumlarla koordineli olarak çalışma yürüttüğünü dile getirdi. Yeni okul yapımının yanı sıra okullarda yenileme çalışmaları da yapıldığını söyleyen Aydın “Benim de mezunu olduğum Asil Nadir Lisesi’nin yapısal ihtiyaçları vardı. Bununla ilgili de incelemeler yapıldı ve okulların tatil olmasının ardından hızla çalışmalar başlayacak” diye konuştu.

Ürkmez Sanayi sitesi projesi hakkında konuşan Başkan Aydın, “Ürkmez Doğanbey Sanayi Sitesi yaklaşık bir buçuk yıldır üzerinde çalıştığımız bir proje. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun Seferihisar ziyaretlerinde bu ihtiyacı ve projemizi de kendileriyle paylaştık. Sayın Bakanlarımız bununla ilgili hemen gerekli talimatları verdiler. Müjdesini de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum kendisi hemşehrilerimize bildirdi. Sayın Bakanımız Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Sayın Vedad Gürgen’e yönlendirdi ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bölgede hizmet veren sanayi esnafımız, Esnaf Odası ile birlikte bir kooperatif kuruldu. Turizm bölgesi olan bir alanda sanayi ile yerleşimin bir arada olması hem oradaki esnafımız için hem de orada yaşayan vatandaşlarımız için zor bir durumdu. Bu proje Ürkmez, Doğanbey ve Payamlıiçin müthiş bir proje olacak” dedi.

Seferihisar’da ikamet edenlere özel 500 konutlu TOKİ geliyor

TOKİ eli ile Seferihisar’da yaşayan dar gelirli aileler için bir proje yapılacağını ve vatandaşın kira öder gibi ev sahibi olabileceğini söyleyen Başkan Aydın,“Bu projenin bizlere nasip olmasından çok mutlu ve çok gururluyuz. 500 konutluk yeni etap Seferihisar ikametli vatandaşlarımıza özel olacak. Bu bir başlangıç bu etap bittikten sonra hala ihtiyaç devam ediyor olursa ikinci ve üçüncü etaplar için çalışmalar yürütebiliriz. Bu projeler sosyal donatıları, otoparkı, yeşil alanı, eğitim ve alışveriş alanları olan nitelikli alanlar olacak” diye konuştu.

Seferihisar’da yeni hastane için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin parselasyonu tamamlaması bekleniyor

Seferihisar’ın daha büyük bir hastaneye ihtiyacı olduğunu vurgulayan Başkan Aydın, “Seferihisar’da yeni bir hastane için de bir çalışmamız var. Mevcut hastanemizin artan nüfusla birlikte özellikle yaz aylarında ihtiyacı karşılama noktasında yetersiz kalıyor. Bununla ilgili hali hazırda çalışmamız var. Seferihisar’ın girişinde sağlık alanı olarak tahsis edilen bir alanımız var ve yaklaşık 3-4 yıldır parselasyonu tamamlanamadı. Bunu Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımız Seferihisar Belediye Meclis Toplantılarında da defalarca dile getirdiler. Bu sürenin çok fazla uzadığını düşünüyoruz. Belediye üzerine düşen uygulamayı tamamlar tamamlamaz, 150 yataklı bir hastanemiz için çalışmalarımız hızlanacak. Yeni hastanemiz çok daha kapsamlı bir hastane olacak” diye konuştu.

“Vatandaş hizmet bekliyor”

Seferihisar’da yerel yönetimin vaatlerini yerine getiremediğini dile getiren Başkan Aydın, “Hemşehrilerimizle her zaman temas halinde olan biri olarak söylüyorum ki vatandaş artık vaat değil hizmet bekliyor. Bu söylemleri yapan kişiler bunları gerçekleştirecekleri gün gelmeyecek diye düşünüyorlar herhalde. Üç yıldır şimdiki Belediye Başkanımız İsmail Yetişkin var, ondan önce 10 yıl Tunç Soyer dönemi vardı. Bu süreçte Seferihisar’da yapılan ve ihtiyaca cevap veren ne var? Siz de gelin ve yerinde görün. Eğer hatalı bir tepkimiz varsa ‘hayır anlattığınız gibi değil’ deyin, bizi uyarın” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.