Sahte Tinder hesabı başına dert oldu!

Belçika’da bir kadının adına eski ev arkadaşı tarafından sahte Tinder hesabı açıldı. Hesap nedeniyle çok sayıda ziyaretçi ile uğraşmak zorunda olduğunu belirten kadın polise başvurdu.

Belçika’nın Flaman kesimindeki Geel kentinde yaşayan 25 yaşındaki bir kadın, flört uygulaması Tinder’da adına açılan bir sahte hesap nedeniyle, çok sayıda istenmeyen “seks ziyaretçisi” ile uğraşmak zorunda kaldı.

BBC Türkçe’nin haberine göre sahte hesabın, eski ev arkadaşı olan bir kadın tarafından açıldığını savunan Belçikalı mağdur, polise başvurdu.

Birkaç hafta önce, yoğun geçen iş gününün ardından erkenden uykuya dalan Belçikalı genç kadın, gece yarısı saat 01:00 civarında telefonuna gelen mesajla uyandı. Tanımadığı bir numaradan, “Hey, ben kapındayım. Hangi zile basacağım” yazılı bir mesaj alan kadın, önce olanlara anlam veremedi.

Nieuwsblad gazetesinin “K.” diye söz ettiği 25 yaşındaki Belçikalı kadının yaşamı, o günden sonra giderek çekilmez hale geldi. Her gün birkaç değişik “seks ziyaretçisi” erkek kapısını çalmaya başladı.

Bir erkek ziyaretçi, gece yarısı 50 kilometre uzaklıktaki Bree kentinden kalkıp geldi. Her hafta birçok erkek, “seks daveti” nedeniyle K.’nin kapısını çalmaya başladı. Erkeklerin birçoğu, hoşnutsuz ve öfkeyle geri döndü.

Kendilerini tanımadığını söylediği kişilerden bazıları, adına açılan Tinder hesabını ve oradan yapılan yazışmaları gösterince, işin iç yüzü anlaşıldı.

Kendisine ait fotoğrafın yer aldığı sahte Tinder hesabını açan kişi, uzun uzun erkeklerle sohbet edip, daha sonra onları eve davet ediyor. Adres ve telefon için de K. adlı kadının bilgilerini veriyordu.

“AİLEM OLMADAN DIŞARI ÇIKMAYA CESARET EDEMİYORUM”

Geel’deki bir apartman dairesinde yalnız yaşayan genç kadın, istenmeyen ziyaretçiler nedeniyle, korku dolu günler geçirdiğini söylüyor. “Ya o erkeklerden biri bana inanmazsa ne yaparım? Artık yanımda ailem olmadan dışarı çıkmaya cesaret edemiyorum” diyen Belçikalı kadın, polise başvurdu.

Sahte arkadaşlık hesabının eski ev arkadaşı olan bir kadın tarafından açılmış olabileceğini öne süren K., kavga nedeniyle küstükleri eski ev arkadaşının, sahte hesaplar aracılığıyla sosyal medya üzerinden bir süre kendisini taciz ettiğini söyledi.

Polis tarafından sorgulanan eski ev arkadaşı kadın, iddiaları reddetti. Anvers savcılığı, genç kadının şikayeti üzerine soruşturma başlattı.

Belçika yasaları, elektronik iletişim araçlarını kullanarak başkalarını rahatsız eden ya da zarar verenlere 2 yıla kadar hapis ve ağır para cezası öngörüyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.