Rusya’dan diplomasi adımı: Minsk’e heyet göndermeye hazırız

Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’ya görüşmeler için bir delegasyon göndermeye hazır olduğunu aktardı. Açıklamada, “Rusya, Ukrayna ile görüşmeler için Minsk’e heyet göndermeye hazır” ifadelerine yer verildi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın Ukrayna ile müzakereler için Minsk’e heyet göndermeye hazır olduğunu bildirdi.

Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’in tarafsızlık statüsünü müzakere etmekten yana açıklama yaptığını hatırlattı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’ya yönelik askeri operasyonun amacını ayrılıkçı yönetimlere yardım etmek, Ukrayna’yı Nazizm’den ve militarizmden arındırmak olduğunu söylediğini hatırlatan Peskov, bunun aslında tarafsız durumun ayrılmaz bir bileşeni olduğuna dikkati çekti.

‘PUTIN, MINSK’E RUS HEYETİ GÖNDERMEYE HAZIR’

Peskov, “Bu kapsamda Zelenskiy’in teklifine cevaben Vladimir Putin, Ukrayna heyetiyle müzakereler için Savunma Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Devlet Başkanlığı İdaresi temsilcileri düzeyinde Minsk’e bir Rus heyeti göndermeye hazır” ifadelerini kullandı.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Rusya ile tarafsızlık statüsünü konuşmaktan korkmadıklarını söylemiş, Putin’e, “Ölümleri durdurmak için müzakere masasına oturalım” mesajı iletmişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.