Rusya, Türkiye’ye haftalık 450 uçuş yapacak

Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Rusya ile Türkiye arasında 1 Temmuz’a kadar haftalık 450’den fazla uçuş gerçekleştirilmesinin kabul edildiğini resmen açıkladı.

Rostourism’in Ulaştırma Bakanlığı ile birlikte turistleri ağırlamaya hazır dost ülkelerle hava trafiğini genişletmek için çalıştığını söyleyen Rostourism Başkanı Zarina Doguzova, Mayıs ayında haftada 290 olan uçuş sayısının 1Temmuz’dan itibaren haftada 450’ye çıkarılması isteğinin kabul edildiğini söyledi.

OTELLER MİR KARTINI KABUL EDECEK

Bu arada Rusya Başbakan Yardımcısı Alexander Novak, Rusya ve Türkiye’nin Mir ödeme sisteminin Türk otellerinde kabul edilmesi ve ATM’lerde kullanımının yaygınlaştırılması konusunda anlaşmaya varıldığını kaydetti.

Anlaşmaya göre bankaların kartları kabul etmesi ve otellerde terminallerin bulundurulması için gerekli koşullar oluşturulacak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.