Nilay Dorsa: Artık çocuklar ölmesin! Bu kadar acı yetmedi mi?

Ünlü isimlerle birlikte rol aldığı ‘Seni Gidi Beni’ adlı tiyatro oyununda bir komutanı canlandıran Nilay Dorsa, rolü gereği üniformasını her giydiğinde Ukrayna’daki savaşı hatırladığını söyledi. Güzel oyuncu, çocuklarla kadınların yaşadığı acıları hatırladıkça bu dünya düzenine isyan etti.

Podyumun ve sahnelerin ünlü güzeli Nilay Dorsa, tiyatro seyircisiyle buluştuğu ‘Seni Gidi Beni’ adlı oyunda rolü gereği giydiği asker üniforması nedeniyle karmaşık duygular yaşıyor. Şu sıralar Türkiye turnesinde olan ve gittikleri her şehirde büyük ilgi gören oyununda sahne öncesi kuliste rolüne hazırlanırken üniformasını her giydiğinde aklına Ukrayna’daki savaşın geldiğini belirten Dorsa, “Aynanın karşısında kendimi asker kıyafetiyle görünce Ukrayna’daki kadınların yaşadıkları acıları yansıtan fotoğraflan gözümün önüne geliyor. Ardından o masum bakışlı küçük çocuklar…” ifadelerini kullandı.

blank

SAVAŞLAR ARTIK OLMASIN

Savaşların yüzyıllardır insanlara yalnızca acı getirdiği halde neden hala bitmediğini bir türlü anlayamadığını söyleyen Nilay Dorsa, yaşanan acıların bir an önce sona ermesini diledi. Dorsa, “Her zamanki gibi en büyük acıları hiç günahı olmayan masum insanlar çekiyor. Çağlar değişiyor, dünya değişiyor, insanlar değişiyor ama savaşmak meselesi değişmiyor. Hayat bu kadar güzel ve kısayken insanlık tarihi neden bunu değiştiremiyor anlamıyorum” diye konuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.