Moskova’da ‘savaşa hayır’ eylemlerine polis müdahale etti!

Rusya’nın başkenti Moskova’da savaş karşıtı protestolar başladı. Protestocular, “Savaşa hayır” sloganlarıyla yürürken görüntülendi. Rusya İçişleri Bakanlığı ise, savaş karşıtı gösterilerin yasaklandığını bildirdi. Eylemcilere polis müdahalede bulundu. Çok sayıda gözaltı işlemi gerçeleştiği öğrenildi.

Rusya’nın Ukrayna saldırısı sonrasında ülkede güvenlik önlemleri arttırılırken, Rusya İçişleri Bakanlığı başkent Moskova’da yapılacak olan protesto gösterilerinin yasaklandığını duyurdu. Bakanlığa bağlı Moskova Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, “Rusya İçişleri Bakanlığının Moskova şehri Merkez Müdürlüğü, yasal olmayan gösteri ve yasaların ihlallerine karşı uyarıyor” denildi.

PROTESTOLAR BAŞLADI

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının ilk saatlerinde birçok kişi sosyal medya üzerinden Kremlin yönetimini eleştiren paylaşımlar yaparken çok sayıda Rus, savaş karşıtı tavır alınması ve protesto gösterileri yapılması çağrısında bulundu.

Gün içinde bireysel olarak savaş protestosu yapan kişiler, Moskova ve bazı kentlerde ellerine aldıkları dövizlerle Kremlin’in kararını protesto etmeye başladı.

Polis ise Moskova’daki savaş karşıtlarına çok sert müdahalede bulunarak çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.