Mesut Özil’den beklenmeyen itiraf

Mesut Özil, Bild Gazetesi tarafından yayınlanan biyografisinden şaşırtıcı itiraflarda bulundu.

Mesut Özil, Bild Gazetesi tarafından seri halinde yayımlanan otobiyografisinde, Real Madrid’e transfer olmadan önce Barcelona’ya gitmek istediğini açıkladı. Yıldız oyuncu, Katalan ekibinin formasını giymemesini, o dönemde teknik direktör Guardiola’nın ilgisiz tavrına bağladı.

2010 Dünya Kupası’nda sergilediği performansla Avrupa’nın dev takımlarının transfer listesine giren Mesut Özil, Real Madrid’e transfer olmadan önce Barcelona’nın da kendisiyle ilgilendiğini ifade etti.

Otobiyografisi Bild Gazetesi’nde seri halinde yayımlanan yıldız oyuncu, Katalan ekibine transferinin gerçekleşmemesini, Guardiola’nın isteksiz tavrına bağladı. Transfer görüşmeleri için Barcelona’ya gitmesine karşın Guardiola’nın kendisiyle görüşmeye yanaşmadığını belirten Mesut “Guardiola, ilerleyen günlerde de beni aramadı. Bir mesaj bile atmadı. Benimle sözleşme imzalamak istediğine dair en küçük bir işaret alamadım. Oysa o dönemde dünyanın en iyi futbol oynayan takımında forma giymek istiyordum. Guardiola’nın bu tavrı nedeniyle Barcelona’dan soğudum” dedi.

Guardiola kendisini dışlarken, o dönemde Real Madrid’i çalıştıran Jose Mourinho’nun, kendisini transfer etmek için büyük çaba harcadığını vurgulayan Mesut “Guardiola bana böyle davranırken, Barcelona’ya gidemezdim. Bu nedenle beni kadrosunda görmeyi çok isteyen, bunun için uzun süre beni ikna etmeye çalişan Jose Mourinho ve Real Madrid’i tercih ettim” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.