Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da Murat Aytulum rüzgarı

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 30 parçalık ‘HAFIZA’ koleksiyonuyla defile gerçekleştiren tasarımcı MURAT AYTULUM, büyük beğeni topladı.

Deri üzerine yaptığı ve çoğu ilk kez uygulanan çok özel teknikler kullanılarak hayata geçirilmiş parçalardan oluşan koleksiyonu sergileyen modeller arasında son dönemin ilgi çeken isimlerinden Itır Esen de yer aldı.

Hafızamızdaki izler geleceği şekillendiriyor.

Murat AYTULUM’un AW19 Hafıza Koleksiyonu, matematik dilinin şiirselleştirilmesi ve doğadan gelen ilham ile belleğimize kazınmasını sağlayan siyah, beyaz, pudra ve ‘Rose Gold’ tonlarında 30 parçalık el işçiliği ile yapılmış çok özel parçalardan oluşuyor.

Tasarımcı kendi geçmişinde matematik ile olan bağını bir yandan reddederken diğer yandan hayatın her alanında var olan matematiğin önemini de kabulleniyor.

blank

Pi sayısına ve sonsuzluğa deri üzerinde, kara tahta efektlerle göndermeler

Doğanın işleyişindeki tüm güzelliklerde bulacağınız, matematiğin içinde var olan Pi sayısı sonlu ile sonsuz arasındaki sınırı belirleyerek, kavrama yeteneğimizin sınırlarını öğretiyor bize. Murat AYTULUM koleksiyonunda kullandığı kara tahta efektlerle, hafızamızın derinlerinde yer alan ve silinemeyen sonsuz izleri deri üzerinde yeniden canlandırarak Pi sayısına ve sonsuzluğa göndermeler yapıyor.

Doğada ve yaşamda var olan matematiği deri üzerine çalıştığı metal krok’larla betimleyen tasarımcı, anlaşılmayı bekleyen geçmişimizin yer aldığı hafızamızın romantik köşelerini tüy detaylarla gün yüzüne çıkarıyor.

blank

Hafızalarımız bir kez öğrenildikten sonra yerleşiklik kazanılan bilgileri evrensel bir matematikle hatıralara dönüştürme gücüne sahip. Tasarımcı Murat AYTULUM da derinin gücünü, yaşamın gücüne dönüştürüyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.