Marmara Flüt Orkestrası’ndan Muhteşem 19 Mayıs Konseri

Marmara Flüt Orkestrası, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Gölcük Belediyesi Kazıklı Kervansarayı Kültür Yapısı’nda muhteşem bir konser verdi.

Gölcük Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği konser; dinleyenlere unutulmaz bir akşam yaşattı. Flüt Sanatçısı ve Eğitimcisi Prof.Dr. Ece Karşal tarafından 2015 yılında kurulan ve Türkiye’nin flüt ailesinin tüm üyelerini barındıran ilk orkestra olan Marmara Flüt Orkestrası, Gölcük Belediyesi Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısı’nda muhteşem bir konser verdi.

GÖLCÜK MARŞI 19 MAYIS COŞKUSUNU İKİYE KATLADI

Konsere Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, İlçe Spor Müdürü Hasan Ceyhan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği konserde; orkestra şefi Ece Karşal tarafından son eser olarak çalınan Gölcük Marşı, dinleyicilerin 19 Mayıs coşkusunu ikiye katladı.

GÖLCÜK’TE 19 MAYIS COŞKUSU

Seslendirilen eserleri beğeni ile dinleyen Başkan Sezer, orkestra şefi Ece Karşal, solist Ceren Dik ve tüm flüt sanatçılarına; unutmaz konser için çok teşekkür etti. Başkan Sezer ayrıca; 19 Mayıs kutlamaları kapsamında Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte 69 işitme engelli birey ile bir araya geldi. Başkan Sezer son olarak Gölcük Stadı’nda gençlerin “Dağ Başını Duman Almış” marşı eşliğinde sahnelediği “1919” temalı koreografiye eşlik ederek birlikte İstiklâl Marşı okudu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.