Kartepe’de Dolu Dolu 19 Mayıs

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Kartepe’de büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Kartepe’de Kent Meydanı’nda yapılan törenlerle başladı. Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ında katıldığı törenlerde Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konularak saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

GENİŞ KATILIM

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına Hergeleci İbrahim Spor Salonu’nda devam edildi. Programa Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe Belediye Başkanı Av. M.Mustafa Kocaman, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Özkan Bakır, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Olgun, Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, Kartepe İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Erol Arutan, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

COŞKU İÇERİSİNDE KUTLAMA

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlanan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan yaparken, Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Nursima Yaman ‘Mustafa Kemal’i düşünüyorum ve Kaan Cevizözü ise kendi yazmış olduğu ‘Bahar Çiçekleri’ adlı şiirleri okudular. Kartepe Hayrettin Gürsoy Spor Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Kazım Çiftçioğlu ‘Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini’ okurken, ‘Gençliğin Ata’ya Cevabını’ yine Kartepe Hayrettin Gürsoy Spor Lisesi öğrencisi Hasan Korkmaz eşliğinde tüm öğrenciler hep bir ağızdan seslendirdi.

GÖSTERİLER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Hayrettin Gürsoy Spor Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan step dans, jimnastik ve akrobasi dinletisi katılımcılar tarafından beğeniyle izlenirken, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik gösterisi, Kocaeli Gündüz Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nde eğitim alan öğrencilerin halk oyunları ve Kocaeli Üniversitesi Halk Dansları Topluluğunun Artvin Yöresi Halk Oyunları gösterisi katılımcılardan büyük alkış aldı. Tören, Kartepe Hayrettin Gürsoy Spor Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan bando gösterisi ile sona erdi.

TÜRK BAYRAĞI DAĞITILDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na Kartepe Belediyesi tarafından hazırlanan 19 Mayıs korteji ile devam edildi. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın öncülüğünde oluşturulan kortej güzergah boyunca Kartepelilerin 19 Mayıs bayramını kutladı. 19 Mayıs Korteji’ne katılan araçlar tarafından Kartepelilere Türk bayrağı hediye edildi.

TÖREN – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına Kartepe Kent Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı.

KUTLAMA – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına Hergeleci İbrahim Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliklerle devam edildi.

KORTEJ – Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen “19 Mayıs Korteji” Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman öncülüğünde yapıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.