Kuran-ı Kerim provokasyonunda Rusya parmağı! Putin İsveç’in NATO’ya girmesini istemiyor

İsveç’in başkenti Stockholm’de bulunan Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim’in yakılmasından sonra Türkiye ve İslam aleminden gelen tepkiler dinmezken, flaş bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, İslam karşıtı eylemin arkasında İsveç’in NATO’ya girmesini istemeyen Rusya var.

Türkiye ve İsveç arasında krize neden olan aşırı sağcı Rasmus Paludan’ın gösterisi, İsveç’in başkentinde bulunan Türkiye Büyükelçiliği önünde gerçekleşti. Kuran-ı Kerim’i yakan parti lideri, polis korumasıyla eylemini gerçekleştirirken, Paludan’a tepki gösteren insanlar büyükelçiliğin önünde toplandı.

‘PUTİN’İN SİPARİŞİ’ İDDİASI
Dün gerçekleşen skandal olayın yankıları sürerken, Danimarka’da Stram Kurs Partisi’nin lideri olan Rasmus Paludan’ın arkasında Rusya’nın olduğu, son zamanlarda toparlanan Türkiye ve İsveç arasındaki ipleri kopartarak NATO’ya girmesine engel olmak için bu eylemi ‘sipariş ettiği’ söyleniyor.

Danimarka ve İsveç vatandaşı olan Paludan’ın İslam’a yönelik saldırısını gerçekleştirmeden önce ülke polisinden izin aldığı biliniyor. İsveç merkezli SVT’nin haberine göre Paludan’ı bu gösteriye ikna eden ise İsveçli gazeteci Chang Frick.

Nyheter idag haber sitesinin sahibi Frick, polisten alınan gösteri izninin 320 kronluk ücretini ödediğini ve gazeteci olarak haber yapma hakkını kullanacağını ileri sürdü. Gazeteci Chang Frick’in geçmişte Rus hükümeti tarafından finanse edilen uluslararası haber televizyon ağı RT’de çalıştığı biliniyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.